Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalová kauza je mu to jedno?

Reakce Pelty na skandál? Slíbil, že se ozve, pak si vypnul mobil

Miroslav Pelta
Zdroj: profimedia.cz

Českým fotbalem otřásá další skandál. Pražská Sparta se už pomalu loučila s myšlenkami na zisk mistrovského titulu, když ji přispěchal na pomoc sudí Tomáš Kocourek. Vymyšlenou penaltou vlastně daroval Letenským výhru. Co na to říká šéf českého fotbalu Miroslav Pelta? Nic. Slíbil, že se ozve s vyjádřením, ale nezavolal a poté si mobil raději vypnul.

"Mám zastupitelstvo města," omluvil se Pelta při dopoledním telefonátu s tím, že po jeho skončení zavolá zpátky. Dokonce si vzal i číslo, na které se má ozvat. Bohužel už nezavolal. Když jsme se mu poté snažili dovolat sami, měl už mobil vypnutý...


Je to poměrně zvláštní jednání. Kdyby šlo o banalitu, nikdo by se asi nedivil, nicméně v případě zápasu Sparty na Dukle o nic malého rozhodně nejde. Naopak. Tým kouče Ščasného se díky penaltě z nastaveného času udržel v boji o mistrovskou trofej. V případě další ztráty by zase o něco víc Pražané vymetli cestičku k titulu konkurenční Plzni.A nešlo zdaleka jen o penaltu. Kocourek ve spolupráci se svými kolegy na pomezí dopustili hned několika chyb, včetně chybně vyloučeného gólmana Dukly Rady a následné simulaci sparťanského kapitána Lafaty.S výkonem mužů v černém v čele s Tomášem Kocourkem nebyl spokojený ani šéf rozhodčích Miroslav Tulinger, podle kterého arbitři zápas hrubě ovlivnili a pomohli Spartě ke třem bodům. "Pozvali jsme si všechny rozhodčí i delegáta. Sudí jsou staženi z nominací," prozradil.


TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:20

   NHL News

   23:20

   Barcelona Spartan Race

   23:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   00:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   02:15

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 23:50

   UFC Unleashed (5)

   23:50

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

   03:05

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

Celý Program