fotbalová kauza je mu to jedno?

Reakce Pelty na skandál? Slíbil, že se ozve, pak si vypnul mobil

Miroslav Pelta
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Českým fotbalem otřásá další skandál. Pražská Sparta se už pomalu loučila s myšlenkami na zisk mistrovského titulu, když ji přispěchal na pomoc sudí Tomáš Kocourek. Vymyšlenou penaltou vlastně daroval Letenským výhru. Co na to říká šéf českého fotbalu Miroslav Pelta? Nic. Slíbil, že se ozve s vyjádřením, ale nezavolal a poté si mobil raději vypnul.

"Mám zastupitelstvo města," omluvil se Pelta při dopoledním telefonátu s tím, že po jeho skončení zavolá zpátky. Dokonce si vzal i číslo, na které se má ozvat. Bohužel už nezavolal. Když jsme se mu poté snažili dovolat sami, měl už mobil vypnutý...


Je to poměrně zvláštní jednání. Kdyby šlo o banalitu, nikdo by se asi nedivil, nicméně v případě zápasu Sparty na Dukle o nic malého rozhodně nejde. Naopak. Tým kouče Ščasného se díky penaltě z nastaveného času udržel v boji o mistrovskou trofej. V případě další ztráty by zase o něco víc Pražané vymetli cestičku k titulu konkurenční Plzni.A nešlo zdaleka jen o penaltu. Kocourek ve spolupráci se svými kolegy na pomezí dopustili hned několika chyb, včetně chybně vyloučeného gólmana Dukly Rady a následné simulaci sparťanského kapitána Lafaty.S výkonem mužů v černém v čele s Tomášem Kocourkem nebyl spokojený ani šéf rozhodčích Miroslav Tulinger, podle kterého arbitři zápas hrubě ovlivnili a pomohli Spartě ke třem bodům. "Pozvali jsme si všechny rozhodčí i delegáta. Sudí jsou staženi z nominací," prozradil.


TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program