Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalová kauza je mu to jedno?

Reakce Pelty na skandál? Slíbil, že se ozve, pak si vypnul mobil

Miroslav Pelta
Zdroj: profimedia.cz

Českým fotbalem otřásá další skandál. Pražská Sparta se už pomalu loučila s myšlenkami na zisk mistrovského titulu, když ji přispěchal na pomoc sudí Tomáš Kocourek. Vymyšlenou penaltou vlastně daroval Letenským výhru. Co na to říká šéf českého fotbalu Miroslav Pelta? Nic. Slíbil, že se ozve s vyjádřením, ale nezavolal a poté si mobil raději vypnul.

"Mám zastupitelstvo města," omluvil se Pelta při dopoledním telefonátu s tím, že po jeho skončení zavolá zpátky. Dokonce si vzal i číslo, na které se má ozvat. Bohužel už nezavolal. Když jsme se mu poté snažili dovolat sami, měl už mobil vypnutý...


Je to poměrně zvláštní jednání. Kdyby šlo o banalitu, nikdo by se asi nedivil, nicméně v případě zápasu Sparty na Dukle o nic malého rozhodně nejde. Naopak. Tým kouče Ščasného se díky penaltě z nastaveného času udržel v boji o mistrovskou trofej. V případě další ztráty by zase o něco víc Pražané vymetli cestičku k titulu konkurenční Plzni.A nešlo zdaleka jen o penaltu. Kocourek ve spolupráci se svými kolegy na pomezí dopustili hned několika chyb, včetně chybně vyloučeného gólmana Dukly Rady a následné simulaci sparťanského kapitána Lafaty.S výkonem mužů v černém v čele s Tomášem Kocourkem nebyl spokojený ani šéf rozhodčích Miroslav Tulinger, podle kterého arbitři zápas hrubě ovlivnili a pomohli Spartě ke třem bodům. "Pozvali jsme si všechny rozhodčí i delegáta. Sudí jsou staženi z nominací," prozradil.


TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 01:45 02:35

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

   12:20

   UFC Now (22)

Celý Program