Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenis Záchvat vzteku

Reakce na Plíškovou: Konečně emoce, buranství i chápu tě, Kájo!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia

Už asi každý viděl video, na kterém je rozzuřená Karolína Plíšková. Ta rozmlátila v zápase s Marií Sakkariovou raketou umpire. Byla naštvaná na rozhodčí, která chybovala, když zahlásila za stavu 5:5 aut, který evidentně nebyl. Šlo o moment, který prakticky rozhodl zápas v neprospěch české tenistky. Na celou situaci reagují lidé na sociálních sítích a tak, jako vždy, mají i v tomto případě rozdílné názory.

Někdo stojí za Plíškovou, někdo ji kritizuje a někdo zase souhlasí s tím, že rozhodčí chybovala, ale nad reakcí české hráčky kroutí hlavou. Karolína Plíšková v tom všem navíc nebyla sama. Vyhecovat se nechal i trenér Tomáš Krupa, který do kamer ukázal zdvižený prostředníček. "Češi jsou zase jednou za burany. Díky oběma," píše v diskuzním fóru čtenář Kryštof.

 

 

Sestrám Plíškovým často mnozí vyčítají, že na kurtu působí chladně a bezemočně. To se po včerejšku změnilo. "No vidíte, pak že Plíšková neumí projevit emoce. Konečně se projevila," píší další tenisoví příznivci. "Kritizujete ji, že je chladná a pak za to, že projeví emoce. Vyberte si konečně," zní zpětná vazba od některých dalších.

 

Snad největší část lidí, kteří emotivní moment řeší, stojí na straně Karolíny Plíškové. "Úplně jí rozumím. Emoce ke sportu patří, byl to luxusně zahraný míček a nic sporného. Ať je Plíšková jaká je, byl to pro ní zářez," myslí si čtenář Zbyšek. "Trest musí dostat, ale být na jejím místě, taky bych rozmlátil všechno okolo," doplňuje uživatel sociální sítě Tomáš.

 

 

Incident Karolíny Plíškové se stal v zápase s Marií Sakkariovou z Řecka na turnaji WTA v Římě. Došlo k tomu ve třetí sadě za stavu 5:5. Čárová rozhodčí zahlásila aut, který však být neměl. Česká tenistka se snažila chybu rozhodčí reklamovat, ale nepodařilo se jí usmlouvat ani novou výměnu. Plíšková si podala ruce se soupeřkou, ale na rozhodčí se pak ani nepodívala.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:45

   NHL News

   02:05

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

   02:05

   Barcelona Spartan Race

Celý Program