finanční potíže

Razantní krok Pirátů Chomutov. Jednadvaceti hráčům dal klub výpověď!

Piráti Chomutov - archivní snímek
Zdroj: Profimedia
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 24. 3. 2020
Téma:

Předčasný konec sezony kvůli pandemii koronaviru velmi finančně zasáhl většinu tuzemských klubů. Severočeský celek Piráti Chomutov, který hraje první hokejovou ligu, se proto rozhodl k zásadnímu kroku. Předčasně ukončil smlouvy hráčům narozených v roce 1996 a dříve.

Většina českých profesionálních hokejových týmů se už připravuje, co se týče hráčského kádru, připravuje na další ročník. Proto dochází i k předčasným ukončením smluv. To není až tak nic neobvyklého. Nicméně v Chomutově to vzali pořádně z gruntu a kontrakty předčasně ukončil, podle současné soupisky, u 21 hokejistů, což je drtivá většina kádru.

„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě,“ uvádí vedení klubu na svých oficiálních stránkách.

„Zrušení play-off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky,“ pokračuje nejvyšší vedení Pirátů.

Veden klubu dnes muselo shnout k nelehkmu kroku . Chceme nae fanouky ujistit, e nen dvod k panice, i kdy to...

Zveejnil(a) Pirti Chomutov dne ter 24. bezna 2020

 

„Rozhodně nám nedělá radost, že musíme v zájmu budoucnosti klubu využít klauzuli smlouvy o vyšší moci, ale jiná cesta bohužel v tuto chvíli pro nás není,“ stojí dál v prohlášení. Klub však nechce způsobit existenční problémy hráčům, kteří s profesionálním seniorským hokejem začínají, proto výpověď smluv dostanou jen hráči starší 22 let.

„Nechceme, aby se naši mladí hráči, jejichž smlouvy jsou výrazně nižší než u starších hráčů, dostali do jakýchkoliv problémů, proto jejich smlouvy nevypovíme. U ostatních se jedná o jeden měsíc a menší část března. Věříme, že tento krok alespoň trochu zmírní dopady neočekávané situace na hráče,“ vysvětluje chomutovské vedení.

Plošné výpovědi však neznamenají, že by všichni, kterých se týkají, v příští sezóně za Piráty nenastupovali. „Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav,“ uzavírá klub.

 
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program