Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 2. 2019
Fotbalista Velká tragédie

Rána pro rodinu zesnulého Saly: Kvůli této chybě přijde o miliony!

Emiliano Sala
Zdroj: Profimedia

Tragická smrt fotbalisty Emiliana Saly, který zemřel v útrobách zříceného letadla, je stále čerstvá. Je však čas řešit to, co bude dál. A k tomu patří i úřadování a papírování, které však připraví rodinu Saly o miliony a to kvůli chybě z nedbalosti.

Asociace profesionálních fotbalistů by za normálních okolností vyplatila rodině asi 600 tisíc liber, což je nějakých 17,7 milionu korun. Zmíněné finance slouží hráčům v tísnivých situacích.

 

Jenže peníze asi rodina nikdy neuvidí. Velkou vinu na tom má Cardiff, respektive jeho zástupci, kteří se Salou podepisovali smlouvu a udělali v ní hned několik chyb. Když vedení Premier League vrátilo waleskému klubu smlouvu na předělání, došlo k letecké havárii, při které Sala zemřel.

 

 

Cardiff navíc řeší další nepříjemnost spojenou s financemi. Nantes, tedy bývalý Salův klub, požaduje od toho waleského první splátku za přestup. Cardiff ji totiž odmítl uhradit ve stanoveném termínu a nakonec se obě strany dohodly na odkladu. Jak už ale bylo zmíněno, smlouva nemusela být platná a v takovém případě by Francouzi nedostali nic.

lju TN.cz