Důvod je prostý

Rána pro fanoušky! Ovečkin nebude hrát Utkání hvězd NHL

Alex Ovečkin vynechá Utkání hvězd NHL
Zdroj: profimedia.cz
Alex Ovečkin vynechá Utkání hvězd NHL
Téma:
NHL

Fanoušci se už těšili, že na Utkání hvězd 25. a 26. ledna v St. Louis uvidí na vlastní oči Alexandera Ovečkina. Vždyť ho také svými hlasy zvolili jako kapitána Metropolitní divize. Ale čtyřiatřicetiletý Rus jejich přání nevyslyšel. Tradiční akci NHL vynechá, aby byl fit pro druhou polovinu sezony.

Měl být jedním ze čtyř kapitánů jednotlivých divizí. Stejně jako Pastrňák, McDavid a MacKinnon. Jenže Ovečkin poslední lednový víkend do St. Louis nepojede. Počtvrté ve své kariéře All Stars Game vynechá, ačkoliv byl nominovaný.

 

„Děkuji všem, co mě zvolili kapitánem. Je to těžké rozhodnutí, ale musím poslouchat mé tělo. Chci být připraven na druhou polovinu sezony. Potřebuji být zdravý, proto musím dělat to, co je nejlepší pro mě a můj tým.“

 


 

Podle pravidel tak Ovečkin musí vynechat první zápas po Utkání hvězd. „Opravdu nechcete vynechat zápas, ale pravidla jsou pravidla. Zaplaťpánbůh jsem zdravý, ale vynechat Utkání hvězd prostě musím, protože musím být (zdravotně) v pohodě a být připravený na play off. Nejdůležitější věcí není tahle polovina sezony, ale až play off,“ dodal.

„Utkání hvězd je vždycky skvělá zkušenost. Potkáte se s novými hráči, hrajete proti skvělým hráčům, těm nejlepším v lize, ale právě teď se potřebuji zaměřit na své zdraví a pomoci týmu k úspěchu v play off,“ pokračoval.

Je to počtvrté, co se Ovečkin nezúčastní Utkání hvězd. Poprvé to bylo v roce 2012, kdy měl zrovna disciplinární trest. Poté o čtyři roky později byl zraněný a v lednu letošního roku si taktéž potřeboval odpočinout.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program