Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 6. 2018
biatlon Vyústění skandálu

Rána pro biatlon! Olympijský výbor ho odřízl od financí!

Anders Besseberg
Zdroj: Profimedia
Anders Besseberg

Vyčistit Augiášův chlév! Tak přesně tenhle úkol si vzal na bedra Mezinárodní olympijský výbor, jenž zastavil finanční podporu biatlonu! Důvodem jsou korupční skandály, které tento čím dál oblíbenější sport v poslední době provázejí.

Korupční a dopingové aféry ve světovém biatlonu dosáhly takových výšin, že se MOV rozhodla říct rázně dost! Minimálně do záříjových voleb nového předsedy biatllonové unie IBU tak pozastavila veškeré finanční toky, které do tohoto sportu plynuly. IBU musí navíc neprodleně vyřešit, jak naloží s dopingovými aférami ruských sportovců. 

 


Jedná se tak o pokračování skandálu, který mj. smetl dlouholetého šéfa světového biatlonu Anderse Besseberga a jeho generální sekretářkau Nicole Reschovovou. Právě Besseberg je totiž podezřelý z toho, že prohřešky Rusů kryl. A rozhodně tak neměl činit zadarmo...

Velký problém s Bessebergem měla kvůli měla třeba slavná biatlonistka Gabriela Koukalová, která ho za jeho liknavý postoj k dopingu několikrát otevřeně kritizovala a dokonce mu i odmítla podat ruku!

fre TN.cz