rally Jubilejní ročník se nekoná

Rallye Příbram se nepojede. Nejsou finance, hlásí pořadatelé

Jan Kopecký
Zdroj: ČTK
Jan Kopecký

Finálový závod podniku mistrovství České republiky Rallye Příbram se v říjnu nepojede. Organizátoři jubilejní 40. ročník zrušili z důvodu špatných ekonomických podmínek. Vedení Autoklubu ČR tak uvažuje, jestli rallye nahradí jinou soutěží nebo šampionát nechají jen šestidílný.

„Tento rok se bohužel nepodařilo naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této organizačně, ale i finančně nákladné sportovní soutěže,“ uveřejnil Petr Šefr, předseda organizačního výboru, na webu příbramské rallye.

Stejná situace se přitom stala už v roce 2015, kdy se soutěž zrušila z ekonomických důvodů také.

„Omlouváme se všem fanouškům, hostům, posádkám i partnerům akce a pokusíme se tuto nucenou přestávku využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný 40. ročník," dodal Šefr.

Z takového řešení byli přitom překvapeni samotní zástupci Autoklubu ČR: „Neměli jsme žádné signály, že by něco podobného hrozilo. Rallye komise situaci nyní řeší,“ řekl pro ČTK Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu, který doufá, že už příští týden bude rozhodnuto, zda se rallye zruší nebo nahradí jinou soutěží.

Nečekaná situace šokovala i zástupce města, kteří oznámili, že pořadatelé příbramské rallye měli dokonce zažádáno o dotaci, o které se mělo projednávat během nadcházejícího jednání městské rady.

„I přes nedoporučující stanovisko sportovní komise byla většina radních rozhodnuta žádost schválit a Rallye Příbram finančně podpořit. Po informaci o zrušení letošního ročníku, se zástupci města s organizátory sešli a byly projednány možnosti, jak akci podpořit v příštích letech, aby se v tradici mohlo pokračovat," dodala příbramská radnice.
 

ala TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program