Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2018
spor už to trvá měsíce

Rakouský list odhalil důvod sváru: Proč Ledecká bojuje se svazem?

Ester Ledecká
Zdroj: Nova Sport
Ester Ledecká

Stále je čas, první závody by měla Ester Ledecká odjet na přelomu listopadu a prosince v Lake Louise. Konflikt s Českou lyžařskou asociací ale pokračuje. A nyní už se o sporu dvojnásobné olympijské vítězky s funkcionáři mluví i v zahraničí.

„Je to stejné po každé sezóně," vysvětlovala Ester Ledecká v reportáži rakouského listu Kurier.

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ten si všímá, že hrdinka z olympijských her, která zdatně kombinuje dvě odvětví zimních sportů hrozí zákaz závodění. Za vším jsou samozřejmě peníze a smlouvy se sponzory.


„Opravdu jsem doufala, že se to bude po loňské zimě zlepšovat, přitom já chci jen závodit a jezdit co nejrychleji,“ říkala při setkání s novináři, které se uskutečnilo v pražském sídle jejího dodavatele lyžařského vybavení.

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia Ester Ledecká

Web deníku Kurier ale přichází s objasněním sporu mezi Ledeckou a Svazem lyžařů. Sportovkyně, která ovládá na nejvyšší úrovni jak lyže, tak i prkno nebo windsurfing je logicky lákadlem pro globální značky. A protože Ester a její tým funguje dlouhodobě jako soukromá stáj, má uzavřenou smlouvu s německou značkou Audi. A je prý zdroj sváru o reklamní prostor.


"Je to pro mě je to trapná situace a já doufám, že to moje agentura vyřeší," řekla Ledecká. Kurier pak cituje i vtípek, který už mnozí začali brát vážně. "Možná bych se měla vdát za někoho z cizí země,“ říkala Ester před časem a naznačovala, že kdyby přišlo na nejhorší, mohla by závodit i za cizí zemi. „Bez smlouvy nemůžu závodit,“ připustila.

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká sice získala dvě olympijské medaile pro Česko, sama ale podotýká, že její rodná země na nich měla jen procenta zásluh. „Dlužím své úspěchy tolika lidem a trenérům z Rakouska , Itálie nebo USA. Jsem za vděčná za jejich práci, takže si nemyslím, že medaile patří pouze do České republiky," řekla.

Navíc prozradila, že střídání světů lyžařských a snowboardových závodů pro ní není až taková idylka, jak se na první pohled zdá. „Udržování kontaktů a přátelství je hodně obtížné, když střídáte tahle odvětví. V lyžařském světě nemám tak mnoho přátel, a od Olympijských her jich je ještě méně,“ připouští s mrknutím očí Ester Ledecká. Úspěch se prostě nikde neodpouští.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:40

   Fotbal: Paris FC - FC Lorient

   02:40

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   10:30

   Inside the Octagon: Holloway vs. Poirier 2

 • Nova Sport 2

  • 00:50 01:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

   01:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:20

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   02:50

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program