Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.7. 2016 15:32
mistrovství evropy kluci šikovní

Rakety ze štafety! Čeští atleti vytvořili na ME nový rekord VIDEO

Pavel Maslák
Zdroj: Profimedia

Štafeta mužů na 4x400 metrů ve složení Jan Tesař, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm vybojovala na mistrovství Evropy přímý postup do finále. V úvodním rozběhu skončila třetí v českém rekordu 3:02,66 minuty. Naopak nevedlo se koulařům, Ladislav Prášil i Martin Stašek do boje o medaile neprošli.

Dosavadní nejlepší výkon měla česká reprezentační štafeta z roku 2012 z ME v Helsinkách, kde kvarteto Daniel Němeček, Maslák, Josef Prorok a Jakub Holuša bylo o šest setin pomalejší. Dnešním časem se čtyřstovkaři přiblížili k účasti na olympijských hrách v Riu.

 

 

"Boj o medaili bude těžký, ale nám jde hlavně o čas, abychom měli šanci se do Ria podívat," řekl Maslák. Do Ria pojede 16 týmů, osm podle umístění na loňském štafetovém šampionátu World Relays a zbývajících osm na základě součtu dvou nejlepších časů sezony.

 Rozhovor s českými rekordmany VIDEO:

 

Nominační období končí nedělním závodem. "Takže bychom to rádi ve finále zopakovali," uvedli čeští čtyřstovkaři, kteří skončili v rozbězích třetí za Brity a Poláky.

 

 

Lepší z českých koulařů Prášil obsadil v kvalifikaci čtrnácté místo výkonem 19,56 metru a na postupovou dvanáctku mu chybělo 16 centimetrů. Stašek byl poslední vrhem dlouhým 18,32 metru.
 

mm ČTK