Publikováno 4. 6. 2017
grandslam roland garros

Rafa jako zamlada! Po další suverénní výhře je ve čtvrtfinále

Rafael Nadal

Španěl Rafael Nadal porazil v osmifinále tenisového Roland Garros krajana Roberta Bautistu hladce 6:1, 6:2, 6:2 a udělal další krok za desátým titulem z pařížského grandslamu.

Den po oslavě 31. narozenin předvedl čtvrtý nasazený hráč další dominantní výkon a v dosavadních čtyřech zápasech ztratil dohromady jen 20 gamů. Pokud by se mu povedlo vyhrát turnaj bez ztráty setu, zopakoval by své suverénní triumfy z let 2008 a 2010.

Do čtvrtfinále French Open postoupil antukový fenomén pojedenácté v kariéře, čímž vyrovnal rekord Švýcara Rogera Federera, který se letos rozhodl antukovou sezonu vynechat. Vyrovnat se jim může ještě dnes také Srb Novak Djokovič, který bude hrát se Španělem Albertem Ramosem.

Příštím Nadalovým soupeřem bude další krajan Pablo Carreňo, který v maratonském duelu za téměř čtyři a půl hodiny porazil Kanaďana Milose Raonice. Poslední pátý set vyhrál 8:6 a probojoval se do prvního grandslamového čtvrtfinále v kariéře.

Totéž se povedlo Jeleně Ostapenkové. Devatenáctiletá Lotyška vyřadila finalistku turnaje z roku 2010 Australanku Samanthu Stosurovou po setech 2:6, 6:2, 6:4.

V dalším zápase narazí Ostapenková na bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou, která prošla mezi nejlepší osmičku v Paříži po sedmi letech. Dánská tenistka zdolala vítězku turnaje z roku 2009 Rusku Světlanu Kuzněcovovou 6:1, 4:6, 6:2. Loni Wozniacká na Roland Garros chyběla kvůli zranění kotníku, předtím třikrát nepřešla přes druhé kolo.

Osmý nasazený Japonec Kei Nišikori přetlačil v pětisetové bitvě 3. kola Korejce Čong Hjona. Jejich zápas začal již v sobotu a Nišikori po dvou vyhraných setech mířil za postupem. Jenže další sadu získal v tie-breaku 67. hráč světa Čong Hjon a za stavu 3:0 pro něj ve čtvrtém setu bylo utkání přerušeno pro déšť.

V dnešní dohrávce Korejec vyhrál úvodní tři gamy a nadělil favoritovi "kanára", rozhodující sada ale patřila Nišikorimu. "Myslím, že mi ten déšť hodně pomohl, protože jsem byl ve čtvrtém setu opravdu na dně. Věděl jsem, že musím něco změnit, abych ho dnes porazil. Dneska jsem byl trochu čerstvější fyzicky i psychicky. Prospělo mi to," řekl Nišikori. V osmifinále bude hrát se Španělem Fernandem Verdascem.