Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 17. 9. 2018
basketbal Mistrovství světa

Radost v české šatně: Takhle slavili basketbalisté postup na MS!

Basketbal
Zdroj: Profimedia / facebook

Po dlouhých 37 letech se dostali čeští basketbalisté na mistrovství světa. Naposledy na něm hráli ještě za Československo v roce 1982. A tak byla po vyhraném kvalifikačním zápase nad Bosnou a Hercegovinou v kabině skvělá nálada, což dokládá i video, které basketbalisté zveřejnili na sociální síti.

Parta kolem Tomáše Satoranského a Jiřího Veselého porazila Bosnu 85:80 a tím bylo o postupu na mistrovství světa rozhodnuto. "Radost v šatně těžko popsat. Děkujeme všem fanouškům," vzkázal tým prostřednictvím sociální sítě a podělil se o chvilku oslav ze šatny…

 

 

Češi se mohou těšit, že se za 348 dní podívají do Číny, která bude od 31. srpna do 15. září hostit světový šampionát v osmi městech. Dosud mají účast jistou jen domácí tým, Nigérie, Tunisko, Řecko a Německo.

 

 

"Je to historický moment a obrovský úspěch pro český basketbal. Musím poděkovat především hráčům, ale i celému realizačnímu týmu, předsedovi federace i generálnímu sekretáři, prostě všem, co se na tom podíleli. Je to týmová práce," řekl trenér Ronen Ginzburg.

lju TN.cz