Euforie Dallasu, Stars budou hrát finále Stanley Cupu po 20 letech

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 15. 9. 2020
NHL

Zámořská NHL zná svého prvního finalistu v boji o slavný Stanley Cup. Po výhře 3:2 v prodloužení nad Vegas Golden Knights postupuje Dallas Stars. Rozhodující branku zaznamenal ruský hokejista Denis Guryanov.

Hokejisté Dallasu slaví po dlouhých 20 let postup do finále Stanley Cupu, ve kterém se utkají buď s New York Islanders, nebo Tampou Bay.

Stars nakonec dokázali vyhrát v sérii nad Vegas Golden Knights 4:1 na zápasy. Nicméně páté utkání bylo po většinu zápasu v režii týmu z Las Vegas. Na začátku třetí třetinu vedli Golden Knights už 2:0, pak však přišel zlom.

Nejdříve snížil útočník Jamie Benn, v čase 56:13 pak srovnal Joel Kiviranta. Asistenci u druhého gólu Dallasu si připsal pozdější hrdina Denis Guryanov.

Ruský hokejista totiž dokázal v následném prodloužení vystřelit Dallasu postup do finálového boje o Stanley Cup.

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 2:3 v prodl.
Branky: 9. Stephenson, 41. R.Smith -  50. Ja. Benn, 57. Kiviranta, 64. Guryanov. Stav série 1:4