Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

magazín novinka pro fanoušky

Radek Mazal: Nový pořad o české rally na Nova Sport bude bavit!

Magazín Czech rally 2018
Zdroj: Nova Sport
Magazín Czech rally 2018

Neopakovatelný zvuk motorů, vůně benzínu a spálených pneumatik, k tomu tisícovky nadšených fanoušků. Taková byla první soutěž nové sezony Mistrovství České republiky v rally ve Valašském Meziříčí. Je až nečekaně krásné počasí a my točíme nový sportovní pořad na Nova Sport - Czech rally 2018!

Svět rally je prý uzavřená komunita jezdců, fanoušků, novinářů a specialistů, kteří budou ze začátku skeptičtí k novému televiznímu štábu v jejich servisech. To mi bylo řečeno před příjezdem na letošní Valašku. Prognóza se nepotvrdila a náš štáb se během závodního víkendu těšil z pozitivního a ochotného přístupu ze strany organizátorů i závodních týmů.

Jak se točí magazín Czech rally 2018
Zdroj: Nova Sport Jak se točí magazín Czech rally 2018

Je libo rozhovor s českou jedničkou v rally Janem Kopeckým a jeho navigátorem Pavlem Dreslerem před jeho servisovaným autem v zázemí týmu Škoda Motorsport? Není problém. Svět jezdců jsme se divákům při rozhovorech snažili přiblížit také z lidského pohledu. Zajímá vás, na čem si sedminásobný mistr republiky Václav Pech nejraději pochutná před závodem, jestli spolu posádka Kopecký / Dresler jezdí na dovolenou nebo jak si Sandra Pokorná za volantem Subaru věří na chlapské posádky? I to se v našem Rally magazínu dozvíte.


Jezdci, pořadatelé experti i fanoušci – všichni letošní sezonu typují jako nejzajímavější za poslední roky. Vždyť na letošní „Valašku“ se přihlásilo rekordních 85 posádek, z toho 18 vozů nejprestižnější třídy R5 – to nemá žádný jiný národní šampionát. V magazínu divákům představíme novinky pro letošní rok a shrneme průběh a výsledky první soutěže ve Valašském Meziříčí.

Jak se točí magazín Czech rally 2018
Zdroj: Nova Sport Jak se točí magazín Czech rally 2018

Těšit se ale můžete ale i na informace ze zákulisí. Ocení je rallyoví fajnšmekři, ale také ti, kteří prostě jen rádi koukají na pěkná rychlá auta. V prvním díle ukážeme například krok po kroku zákulisí návrhu a výroby designu nové „závodničky“.
 

Přineseme i exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších světových závodních inženýrů, který se stará o auto Sebastiana Ogiera, Portugalcem Valterem Ribeirem. Ten přes zimu pracoval na voze Jana Dohnala. Neuniklo nám ani vítězství Jana Kopeckého z Monte Carla v seriálu WRC2, které přineseme v parádních záběrech.


V novém sportovním magazínu Czech rally 2018 se na vás letos budu těšit po každém odjetém závodě Mistrovství České republiky. Startujeme na Velikonoční pondělí, 2.4.2018, ve 20:30, na Nova Sport1.

Radek Mazal
Radek Mazal

Radek Mazal TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program