Velká kauza!

Radši druhá liga, než peníze z Číny. Tweet šéfa Slavie rozdělil fanoušky

Jaroslav Tvrdík
Zdroj: Profimedia
Téma:

Čtvrteční vyjádření prezidenta Miloše Zemana a následná reakce slávistického předsedy Jaroslava Tvrdíka způsobila mezi fanoušky doslova poprask. Ti se rozdělili na dva tábory. Jedni berou čínské peníze jako životně důležité, druzí by se rádi obešli bez nich.

Prezident ve čtvrtek usedl do křesla v pravidelném pořadu na TV Barrandov a vyjádřil se i kauze mezi Prahou a Pekingem, ve které zdůraznil jako nejzásadnější problém ukončení financování slávistického klubu ze strany čínských investorů.


Vedení Slavie jeho výrok o zastavení spolupráce s čínským partnerem nedementovalo ani nevyvrátilo. S vyjádřením však ještě před půlnocí přispěchal předseda Slavie Praha Jaroslav Tvrdík.


„Prezident ČR pan Miloš Zeman označil Slavii za nejúspěšnější čínskou investice v České republice a dodal, že obdivuje vzestup klubu a jeho úspěchy. Dekuji za jeho ocenění a podporu. Věřím, že se na tomto hodnoceni ani v budoucnu nic nezmění,“ vyjádřil se pochvalně na stranu prezidenta předseda sešívaného klubu.

Tvrdíkova reakce však způsobila na Twitteru doslova bouři. Některým fanouškům se totiž podpora komunistické Číny dlouhodobě nelíbí a raději by viděli Slavii soběstačnou, byť s možná horšími výsledky.


„Raději zas budu moct fandit čisté Slavii v druhé lize, než Slavii s krvavými penězi komunistů v Lize mistrů,“ nebral si servítky jeden z fanoušků.


Další část fanouškovské obce naopak štědré investice v klubu vítají a jsou rádi, že je peníze z Číny před čtyřmi roky zachránily před krachem a pomohly jim ke dvěma ligovým titulům, či k postupu do prestižní Ligy mistrů.

„Ať celá pirátská strana táhne někam. Co se má co primátor s*át do mezinárodních smluv. Doufám, že peníze potečou dál. Čína mi nevadí a její politika taky ne. Nežiji tam, tudíž je mi to fuk,“ vyjadřuje se ostře slavistický fanoušek k začátku sporu, kdy se Praha vedená primátorem Hřibem (Piráti) rozhodla vypovědět partnerskou smlouvu s Pekingem, jelikož se mu nelíbila část smlouvy, která obsahuje uznání jednotné Číny.


Otázkou je, zdali se SK Slavia Praha dokáže s případným odchodem čínského partnera vyrovnat, nebo ji odliv peněz stáhne dolů. Stejně jako v roce 2015, kdy hrozil téměř zánik historicky nejstaršího fotbalového klubu V Česku.
 

mao TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finálová série Stanley Cupu 2010

   21:05 23:05
   23:05

   Element (414)

   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

   01:05

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2019

   02:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   20:00 23:00
   23:00

   Karel Sedláček – První profesionál

   23:10

   World Darts Championship 2019

   02:00

   Andrea Dovizioso - Neohrožený

   09:00

   Tipsport Premier League 2020

   11:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

Celý program