Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms 2019 pořád je skvělý

Rada od kouče po baráži: Jágra by měli vzít na mistrovství světa!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr ukázal, že i ve svých 47 letech může hrát v hokeji prim. Šlo sice jen o extraligovou baráž, ale v ní je králem. Během 10 zápasů dal 10 gólů a v nejdůležitějším utkání pak potvrdil postup svého Kladna mezi elitu. Po zápase o něm mluvil kouč Mototru Václav Prospal. A řekl něco, o čem mnozí fandové jen tiše sní…

„Jarda Jágr? Jsem šťastný, že jsem měl možnost s ním hrát v jeho nejlepších letech a to byla úplně jiná písnička. Je to smutné, když 47letý hráč nám dá čtyři kusy a Kladno vyhraje 4:2. Je jedinečný a zase to potvrdil. Ale kde máme nastupující generaci?“ ptá se bývalý hokejista, který brázdil ledy v NHL a v reprezentaci byl u dvou titulů mistrů světa.

A právě na blížící se světový šampionát se stočila řeč i po zápase Motoru s Kladnem v baráži, ve kterém Jágr exceloval čtyřmi góly. „Jestli by ho neměli do té Bratislavy povolat…,“ přemýšlel nahlas napůl v žertu, ale napůl i vážně Prospal.
Džegr společně s Plekym udělali neskutečný rozdíl na ledě i v kabině, změnili charakteristiku mužstva a výkon všech kladenských hráčů se diametrálně zvedl,“ potvrdil.


Anketa

Měl by Jágr ještě na to, hrát na MS?

Hlasovalo 734 lidí.
Jágrovi přitom stačilo jen 16 minut na ledě, v průběhu zápasu se zranil a naskakoval jen na důležité části utkání. Na zápas byl ale plně koncentrovaný a své prý hrálo i náboženství: „Dneska je Velký pátek, dneska je velký den. Dneska je můj den. Celý den jsem byl v kostele. Šel jsem z kostela rovnou sem,“ přiznal v rozhovoru pro hokej.cz.


Pozvánku z reprezentace asi odmítne, přece jen už konec v národním týmu vyhlásil. Ale co příští sezona s Kladnem v extralize? „Uvidíme. Nic neslibuji. Ani neříkám, že ne. Záleží, jak se budu cítit. Uvidíme, jaké budeme mít mužstvo a jak se nám bude dařit.“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:40 18:50

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program