Konec v UFC?

První Češka v UFC Lucie Pudilová prohrála zápas o všechno!

Téma:
MMA

Lucie Pudilová má za sebou sedmý duel v UFC. Do zápasu o všechno nastoupila jako favoritka proti Američance Justine Kishové. Po třech kolech se české zápasnici nepodařilo přesvědčit rozhodčí a ti se jednomyslným rozhodnutím přiklonili k soupeřce.

Duel v muší váze (do 57 kg) s Justine Kishovou (7-2) na UFC Fight Night 166 byl pro Lucii (8-6) poslední zápas současné smlouvy. Po třech porážkách v řadě musela ukázat, že patří mezi MMA elitu. Dostála svých slov a nastoupila v nejlepší formě. V kleci se pohybovala uvolněně a její tvrdé kombinace byly rychlejší než dřív. Bohužel na soupeřku to nestačilo.
 

Do prvního kola obě zápasnice nastoupily velmi opatrně. Držely vzdálenost a takticky četly soupeřku. Pudilová se neustále pohybovala a dobře pracovala přední rukou, ale nepředvedla nic, co by Kishovou výrazně ohrozilo. Druhé kolo se neslo v podobném duchu, jen Američanka pomalu ztrácela počáteční respekt.

Třetí kolo Pudilová zahájila tvrdou kombinací. Avšak na slibný začátek nenavázala. Kishová dál sbírala body nízkými kopy a v závěru kola se jí podařilo českou zápasnici hodit na zem. Na první pohled vyrovnaný zápas nakonec rozhodčí rozhodli jednomyslně pro domácí zápasnici.

Lucie Pudilová začala svou kariéru v UFC roku 2017. V nejprestižnější MMA organizaci světa nastoupila do sedmi zápasů (2-5). V létě 2019 proti Ševčenkové musela česká zápasnice odklepat, zbylé prohry vždy utrpěla kontroverzním rozhodnutím.

Pro první a jedinou zápasnici z České republiky v UFC to byl poslední zápas současné smlouvy. S negativní bilancí dvou výher a pěti proher je nepravděpodobné, že by ji nejprestižnější MMA organizace světa nabídla další zápas.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program