výzva jak na ní?

Tohle se neodmítá! Co čeká Lucii Pudilovou v souboji s Korejkou?

Lucie Pudilová vs. Ji Yeon Kim
Zdroj: facebook
Lucie Pudilová vs. Ji Yeon Kim

Do světa UFC se opět vrátí česká bojovnice Lucie Pudilová. Po skandální prohře s Lisou Landbergovou nyní vyrazí až do dalekého Singapuru. Její soupeřkou bude doposud neporažená Ji Yeon Kim z Koeje. Trenér Ladislav Erdelyi v rozhovoru pro TN.cz prozradil, co má jeho svěřenkyně příbramské v plánu předvést.

První zápas v UFC absolvovala Lucie Pudilová v Londýně. Nyní bude muset vyrazit na dalekou cestu do Singapuru. Její duel s Korejkou Ji Yeon Kim bude jedním z přerdzápasů šlágru mezi Holly Holmovou a Bethe Correiou. "Takovou nabídku jsme dostali, sice bychom si přáli o měsíc více přípravy, ale tak to je a neodmítá se to," říká trenér Ladislav Erdelyi.

Podle něj nebude nejtěžší konfrontace právě s rivalkou, jako vyrovnání se s jiným klimatem. "Nejdůležitější bude, vyrovnat se s podnebím. Singapur je jen 1 stupeň od rovníku a je tam vedro a vysoká vlhkost vzduchu. Ale máme zkušenosti z dob, kdy naši zápasníci byli na Filipínách. Máme na to jednu takovou naší vychytávku," naznačuje kouč české bojovnice.
Ji Yeon Kim je sedmadvacetiletá bojovnice, která se pyšní osmizápasovou bilancí bez prohry. Šestkrát vyhrála a dva její souboje skončily smírně.

Ji Yeon Kim
Zdroj: UFC Ji Yeon Kim

"Ano, je zatím neporažená, ale všechno co absolvovala, byly asijské soutěže, takže asi bude na klimatické podmínky přivyklá. Ona má bilanci 6-0, Lucka při prvním startu v UFC měla 6-1,"
připouští Erdelyi. "Ale nedělal bych si z toho velkou hlavu. Jsem přesvědčen o tom, že Lucka je připravená výborně a je připravená jí tenhle výsledek ukončit a udělat hodně atraktivní zápas," dodává.Příbramský tým s přípravou na zápas pomalu začíná. Zatím ale ještě nezná termín letu do Singapuru ani název hotelu, kde bude česká naděje bydlet. "Čekáme na to, jak nám to organizace UFC naplánuje," vysvětluje Erdelyi.

Ladislav Erdelyi a Lucie Pudilová
Zdroj: Profimedia Ladislav Erdelyi a Lucie Pudilová

Jisté je jedno. Nyní už bude Pudilová zkušenější a i svět ví, že česká bojovnice to v oktagonu opravdu umí.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program