Aktualizováno 31.5. 2017 18:31
výzva jak na ní?

Tohle se neodmítá! Co čeká Lucii Pudilovou v souboji s Korejkou?

Lucie Pudilová vs. Ji Yeon Kim
Zdroj: facebook
Lucie Pudilová vs. Ji Yeon Kim

Do světa UFC se opět vrátí česká bojovnice Lucie Pudilová. Po skandální prohře s Lisou Landbergovou nyní vyrazí až do dalekého Singapuru. Její soupeřkou bude doposud neporažená Ji Yeon Kim z Koeje. Trenér Ladislav Erdelyi v rozhovoru pro TN.cz prozradil, co má jeho svěřenkyně příbramské v plánu předvést.

První zápas v UFC absolvovala Lucie Pudilová v Londýně. Nyní bude muset vyrazit na dalekou cestu do Singapuru. Její duel s Korejkou Ji Yeon Kim bude jedním z přerdzápasů šlágru mezi Holly Holmovou a Bethe Correiou. "Takovou nabídku jsme dostali, sice bychom si přáli o měsíc více přípravy, ale tak to je a neodmítá se to," říká trenér Ladislav Erdelyi.

Podle něj nebude nejtěžší konfrontace právě s rivalkou, jako vyrovnání se s jiným klimatem. "Nejdůležitější bude, vyrovnat se s podnebím. Singapur je jen 1 stupeň od rovníku a je tam vedro a vysoká vlhkost vzduchu. Ale máme zkušenosti z dob, kdy naši zápasníci byli na Filipínách. Máme na to jednu takovou naší vychytávku," naznačuje kouč české bojovnice.
Ji Yeon Kim je sedmadvacetiletá bojovnice, která se pyšní osmizápasovou bilancí bez prohry. Šestkrát vyhrála a dva její souboje skončily smírně.

Ji Yeon Kim
Zdroj: UFC Ji Yeon Kim

"Ano, je zatím neporažená, ale všechno co absolvovala, byly asijské soutěže, takže asi bude na klimatické podmínky přivyklá. Ona má bilanci 6-0, Lucka při prvním startu v UFC měla 6-1,"
připouští Erdelyi. "Ale nedělal bych si z toho velkou hlavu. Jsem přesvědčen o tom, že Lucka je připravená výborně a je připravená jí tenhle výsledek ukončit a udělat hodně atraktivní zápas," dodává.Příbramský tým s přípravou na zápas pomalu začíná. Zatím ale ještě nezná termín letu do Singapuru ani název hotelu, kde bude česká naděje bydlet. "Čekáme na to, jak nám to organizace UFC naplánuje," vysvětluje Erdelyi.

Ladislav Erdelyi a Lucie Pudilová
Zdroj: Profimedia Ladislav Erdelyi a Lucie Pudilová

Jisté je jedno. Nyní už bude Pudilová zkušenější a i svět ví, že česká bojovnice to v oktagonu opravdu umí.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

 • Nova Sport 2

  • 10:40 11:10

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   16:25

   Off-road Maraton (1)

Celý Program