Aktualizováno 8.9. 2018 09:58
UFC Před zápasem

Pudilovou čeká další zápas v UFC: 5 důležitých otázek a odpovědí!

Irene Aldanaová a Lucie Pudilová
Zdroj: Instagram

Lucii Pudilovou, první a zároveň jedinou Češku v UFC, čeká v neděli 15 minut po půlnoci už čtvrtý zápas v nejprestižnější soutěži MMA. V něm se střetne s Mexičankou Irenou Aldanaovou. Kdo jsou vůbec obě bojovnice? Co mají v UFC za sebou? Nebo co rády dělají ve volnu? Podívejte se v tomto článku.

1. Kdo je Lucie Pudilová?


Narodila se 13. června 1994 a pochází z Příbrami. K bojovým sportům se dostala už na základní škole, kdy dělala kickbox. Díky němu poznala MMA a tomu se věnuje už okolo deseti let. Hned od začátku je jejím trenérem Ladislav Erdélyi. V UFC česká bojovnice debutovala 18. března 2017, kdy předvedla při své premiéře skvělý výkon proti Lině Lansbergové, ale na body přesto těsně prohrála.

 

 

2. Kdo je její soupeřka Irene Aldanaová?


Třicetiletá Mexičanka se ve svých sportovních začátcích věnovala brazilským bojovým uměním. Postupně došla až k MMA a do UFC se dostala po roce a několika měsících, co s MMA začala. Debutovala 17. prosince 2016, kdy podlehla Leslie Smithové. V MMA má Aldanaová na svém kontě 12 zápasů, z toho 8 výher.

 

Irene Aldanaová
Zdroj: Instagram

 

3. Jak vypadají šance bojovnic v zápase?


Pudilová s Aldanaovou toho mají mnoho společného. Zejména svůj postojářský styl. Příbramská kulka, jak se Pudilové přezdívá, se bude muset vyrovnat s dobrou obranou proti takedownům i klinčům. Podle trenéra Ladislava Erdélyiho je však česká bojovnice v životní formě a v zápase má velké šance uspět. Do Texasu už jede s nálepkou obávané soupeřky a rozhodně neplatí za žádnou neznámou. Zatím má v UFC skvělé jméno a může si ho ještě vylepšit.

 

4. Co mají v UFC obě bojovnice za sebou?

 

Mnohé už bylo zmíněno, ale vezměme to pěkně popořádku. První zápas Lucii nevyšel, byť byla česká bojovnice toho názoru, že Lansbergové pomohla k bodové převaze rozhodčí. V druhém klání si už ale hravě poradila s Korejkou Ji Yeon Kimovou. I do třetice ukázala Pudilová parádní výkon. To bylo letos v únoru proti Sarah Morasové z Kanady. Pro českou tvrďačku to byla druhá výhra v UFC.

 

Irene Aldanaová bojovala v oktagonu UFC rovněž třikrát. Její bilance je ale horší. Mexičanka vyhrála pouze jednou, když v lednu 2018 jednoznačně porazila Brazilku Talitu Bernardovou. Před tím však nestačila na Američanky Chookagianovou a již zmíněnou Leslie Smithovou.

 

5. Jaké jsou mimo oktagon? A co rády dělají ve svém volnu?

 

A na závěr mimo klec. Poznejme obě také z jiného úhlu pohledu. Lucie je dříčka, která každý den věnuje tréninku. MMA jí naplňuje a také natolik zaměstnává, že prakticky nemá čas na nic jiného. Ráda však poznává nová místa a tak třeba při zápase v Singapuru obešla hlavní dominanty tohoto města. Jinak tomu nebylo ani v zámoří.  

 

Irene Aldanaová
Zdroj: Instagram

 

A Irene? Ani u ní tomu není jinak. Sport je pro ni nadevše a trénování se věnuje spoustu hodin denně. Potrpí si na striktním dodržování zdravé stravy a má rovněž ráda cestování, které občas spojí s rychlou jízdou na motorce. A víte, kdy se z tvrdé fighterky stává něžná duše? Když tráví čas se svou kočkou Leslie (foto výše). 117

GALERIE: Lucie Pudilová

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Lucie Pudilová - 15

Hodnocení:

 

Přímý přenos zápasu Lucie Pudilové s Irenou Aldanaovou sledujte na stanici Nova Sport 2 v neděli 15 minut po půlnoci!

 

Anketa

Kdo vyhraje?

Hlasovalo 78 lidí.

lju TN.cz