Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mma neskutečný zápas

Pudilová v UFC opět vyhrála! V Texasu porazila světovou třináctku

Lucie Pudilová - 2
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Medaile se v UFC sice nerozdávají, ale Lucie Pudilová by si dnes jednu rozhodně zasloužila. Svým srdcem a zápalem dokázala přežít úvodní obtíže a nakonec své soupeřce připravila pořádný výprask. Zápas byl ale pro diváky nervydrásající, díky neustálým pokusům o submise mohl přijít konec kdykoliv. Čím si tedy Lucie získala americké publikum?

Podobně jako hlavní hvězda celého galavečeru, „Cowboy“ Cerrone, tak i Lucie mívá pomalejší začátky a vždy potřebuje trochu času, než se dostane do toho správného zápasového tempa. Jako tradičně se začalo v postoji, kde měla podle všech předpokladů naše zástupkyně od začátku navrch. Tvrdý box její soupeřce Sarah Moras opravdu nechutnal a po jednom dobrém úderu přesunula boj na zem.

 


Právě zem je nejsilnější zbraní Moras a tak se hned pustila do velkého tlaku, kde se snažila Lucii zasypávat tvrdými lokty. Zápasnice z Příbrami ovšem nezpanikařila a snažila se Sarah držet co nejblíže a údery pokud možno co nejlépe blokovat. Menší pozitivum bylo, že se Kanaďanka začala unavovat, tím hlavním pozitivem bylo až rozhodnutí rozhodčího, boj opět postavit. V tu chvíli se Lucie rozjela a hodlala své soupeřce vrátit všechny údery, co schytala na zemi. Většina vystřelených projektilů našla svůj cíl a Moras se po jednom z nich sesunula na zem.

 


I ze zad se Kanaďanka jevila velmi nebezpečná, a i když Lucie stále přidávala údery, tak přišla páka na ruku. Moras se ale rázem ocitla ve vzduchu, když se Lucie velmi efektivně snažila svou protivnici doslova ze své ruky setřást.

Lucie Pudilová
Zdroj: Profimedia

Do druhého kola šla viditelně více vyčerpaná Moras. Lucie velmi rychle převedla překvapivě boj na zem, ale stejně jako v prvním kole, tak i zde Kanaďanka stále hrozila nejrůznějšími submisemi. Ukončení nepřišlo, tak se obě zápasnice dostaly do kola třetího, které už bylo rozdílné, jelikož většinu času byl na programu postoj. Lucie ještě jednou dokázala, že zde Moras na ni nemá a přesnost jejich úderů byla v tomto kola ohromující. I přes závěrečný poraz, mohla Lucie jít k bodovým rozhodčím s klidným svědomím.

 


K žádnému překvapení tedy nedošlo a Lucie Pudilová si odváží z Texasu cenné bodové vítězství, které by ji mělo dostat do elitní TOP 15 v bantamové váze. Vítězství může být o to radostnější, protože i diváci v hale fandili právě Lucce a z jejího výkonu byli nadšení stejně jako my u obrazovek. Už nyní se nemůžeme dočkat, koho Lucie potká v UFC příště a zda se například objeví i v hlavním vysílacím čase.

 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Washington Capitals - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

   11:30

   Cricket Champions League

   12:00

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   12:45

   Element (398)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:35

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

   10:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   12:05

   Rychlá kola (10)

   12:30

   Off-road Maraton (6)

   13:00

   GCF 50 - Cage Fight Příbram

   15:00

   UFC Now (20)

Celý Program