soupeřka ji uškrtila

Pudilová v bezvědomí: Trenér řekl, co se s Luckou po škrcení dělo!

Lucie Pudilová prohrála zápas s Antoninou Ševčenkovou
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Česká MMA zápasnice Lucie Pudilová má za sebou další zápas ve slavné UFC. Pro rodačku z Příbrami však skončil prohrou, protože soupeřka Antonina Ševčenko ji ve druhém kole chvatem uspala.

Nejatraktivnější duel celého večera, tak zhodnotila UFC zápas mezi Pudilovou a Ševčenkovou. Aby taky ne, vždyť obě aktérky ukázaly fanouškům dechberoucí bitvu dvou vynikajících postojářek.

Pro Pudilovou byl dechberoucí doslova, protože když se boj přenesl na zem, Antonina ji nasadila chvat (rear-naked choke) a bylo hotovo. Zatímco zápasnice z Kyrgyzstánu běhala v oktagonu a slavila, Lucie ležela na zemi v bezvědomí, což působilo děsivě.

Soupeřka uškrtila Pudilovou ve 2. kole:

"To není škrcení, jako takové, že by se člověk dusil. Jde o to, že kyslík nejde v tu chvíli do mozku a pak dojde k tomu uspání," popsal její trenér Ladislav Erdelyi.

"Když se pak probrala, tak hned přemýšlela, kde se stala chyba. Nebylo to tak, že by nevěděla o světě. Nemluvila z cesty, nic takového, spíš byla zklamaná z prohry," vysvětlil, co se dělo po zápase.

Podle něj se na to nikdo speciálně nepřipravuje, ale zažil i případy, kdy k tomu došlo během přípravy. "Zažil jsem několik zápasníků, kteří to tak dělají i v tréninku, protože mají velké nasazení. Oni by to třeba chtěli odklepat, ale už to prostě nestihnou. Nicméně v 90 procentech případů se to na tréninku odklepe, než k tomu dojde," dodal.


Lucie si dá teď pár dní pauzu, aby si po prohře odpočinula, ale pak začně pozvolna opět trénovat, aby nevyšla ze zápřahu.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (439)

   12:45 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Tipsport Premier League 2021

   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Major League Soccer Highlights (4)

   12:30 13:00
   13:00

   World Cup of Pool 2021

   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

Celý program