první rozhovor

Pudilová okomentovala svou klíčovou porážku: Odchod z UFC není jasný!

Téma:
MMA

První Češka v UFC Lucie Pudilová má za sebou sedmý zápas v nejprestižnější MMA organizaci. Bohužel důležitý duel s Justine Kishovou nevyšel podle jejích představ a velkou neznámou zůstává, co bude s příbramskou nadějí dál. Poprvé od galavečeru se exkluzivně vyjádřila pro Nova Sport.

Pudilová (8-6) nastoupila do UFC v roce 2017. Po první smlouvě měla příznivou bilanci 2:1, ale pak přišly čtyři prohry v řadě. Zápas s Justine Kishovou (7-2) byla šance, jak po řadě nezdarů ukázat, že česká bojovnice patří mezi MMA elitu.
 

Jak se nejprestižnější MMA organizace světa rozhodne, zatím není známo. Pořád existuje možnost, že Lucie dostane další smlouvu, neboť v ženské divizi není taková konkurence jako v mužích. Tak jako tak, Pudilová má už několik lukrativních nabídek.Na vážení se očekávalo vyhrocení předešlého trash-talku, ale přišel úsměv. Co se stalo?

Ona se do mě navážela na soc. sítích, což jsem ji s přehledem oplatila. Ale na vážení takové sebevědomí neměla, tak jsem se neudržela a pousmála jsem se. To ona nejspíš taky.

Jak hodnotíte zápas s Kishovou. Co se nepovedlo a překvapila vás soupeřka něčím?

Byl to vyhrocený zápas, šlo o hodně a musela jsem v sobě zapřít vše. Soustředit se na taktiku, a to se mi povedlo. Myslím, že kdyby mi zvedli ruku, tak by všichni tleskali. Bylo to hodně kontrolovaný, ale já už atraktivních bitev předvedla dost, za které jsem byla tvrdě potrestána a zasloužené vítězství nepřicházelo. Je mi líto, že si hodně lidí přálo mé vítězství a teď jsou zklamaní.

V kleci to vypadalo, že nejste ve své kůži. Dolehly na vás stres a nervozita?

Nervózní jsem byla jako prase. To jsem vždy. Vlézt před kamery, lidi a soupeře, není jednoduché.
 

Ukázal vám zápas nějaké nedostatky?

Dělala jsem vše, co bych chtěla dělat a držela se plánu. Zasahovala jsem ji tvrdými přímkami, a to má být hodnoceno bodově nejvíc. Prohru jsem nejprve nepřijala. Potom jsem uvěřila, že jsem odcházela z haly zklamaná, smutná po obětovaném čase dietám a tréninku. Myslela jsem si, že už to ve mně není. Ale při odchodu jsem viděla její potrhaný obličej. To mě opravdu poprvé rozbrečelo. Byla na tom značně hůř. Potom se mě zastala Lina Lansberg, se kterou jsem měla premiéru v UFC.

Sedí vám nižší muší váha nebo byste se chtěla vrátit do bantamové?

Můžu bojovat v obou.
 

Jak vidíte svou budoucnost? Je šance, že zůstanete v UFC?

Zatím nemám žádné informace.
 

V případě, že byste změnila organizaci, máte představu, kam byste chtěla zamířit?

Už mám několik atraktivních nabídek. Hlavně americké organizace.
 

Co se týče tréninku, plánujete nějaké výrazné změny? Případně spoluprací s jinými gymy, či častější výjezdy do zahraničí?

Změny plánuju. Mám dobré nabídky a chci je využít. Nepatří do toho zbavit se Ládi (trenér Ladislav Erdélyi), toho se nikdy nezbavím. On tím žije, a to je nejdůležitější – loajalita. A hodně mě umí namotivovat se.

Pomoc vám nabídl například André Reinders. Zvažujete jeho nabídku?

Nikdy jsem neměla problém vyrazit do toho gymu. Dokonce jsem se domlouvala s jeho svěřenkyněmi, že k nim přijedu. Ale jedna byla zraněná a druhá neměla fyzičku. Mám tam spoustu známých trenérů ze zápasů, které uznávám. Je to pěkné gesto, kterého si vážím.
 

Jaký je teď váš program. Naskočila jste zpět do tréninku?

Nikdy netrénuji hned po zápase. Teď odpočívám, nabírám síly a užívám si rodiny.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   13:05 15:35
   15:35

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   18:35

   Kolo pro život - Dobřichovice

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Český motorsport 2021 (2)

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   13:00 17:00
   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

   18:30

   World Cup of Pool 2021

   22:30

   NBA Triple (8)

   22:40

   NBA: Los Angeles Lakers - New York Knicks

   00:40

   Ligue 1 Highlights (36)

Celý program