nova sport premiéra

Pudilová ohromila svět UFC. Soupeřka ji vyhlásila vítězkou!

Lina Lansberg
Zdroj: Nova Sport
Téma:
UFC

Lucie Pudilová má za sebou premiéru v UFC. A skončila nevídaným způsobem. Ačkoliv česká bojovnice místy švédskou soupeřku Linu Lansberg drtila, vítězkou nakonec rozhodčí vyhlásily Seveřanku. Ta ale v pozápasovém rozhovoru prohlásila za vítězku Češku.

Lucie měla tu čest při svém debutu vstoupit do slavného oktagonu jako úplně první. Otevírací zápas s Linou Lansberg měl diváky dostat do zápasového tempa a přinést pořádnou dávku emocí.
 

V prvním kole byla na Lucce patrná jistá forma trémy a chvíli to trvalo, než se pořádně dostala do zápasu. Lansberg se snažila držet zápas u klece, kde protlačovala krátké údery a kolena, ale centrum oktagonu patřilo naší zápasnici. Výsledek se zdál dobrý, jelikož na údery to bylo ve prospěch rodačky z Příbrami.
 

Druhé kolo se již tak nepovedlo, jelikož Lucka toho tolik netrefila a naopak Lina dokázala zápas přesunout na zem. Zkušená Švédka si již zbytek kola pohlídala a body si nenechala utéct.
 

Ovšem v třetím kole přišla opravdová paráda. Ještě před jeho začátkem řekla svému trenérovi, že to nevypadá dobře, ale v hloubi sobě věděla, že přišel správný čas ze sebe vydat vše. Její delší ruce začaly opět trefovat a po jedné kombinaci se Lina očividně ocitla ve velkých problémech. Chvíli na to již začala téct krev a Lucka byla ve svém živlu. Z divokých výměn odcházela většinou vítězně a fanoušci u obrazovek doufali, že zápas skončí i před limitem. To se bohužel nestalo a přišla řada na bodové rozhodčí, o kterých se bude u nás ještě nějakou dobu mluvit.
 

První kolo těsně Lucka, druhé kolo těsně Lina a třetí jednoznačně ve prospěch naší debutantky. Podtrženo, sečteno, na papíře to vypadalo na úžasně vítězství. Jenže rozhodčí tak sdílní nebyli. Bruce Buffer přišel s výsledkem a ruce zvedla rázem vítězně Lina.
 

Krátce na to se začal halou ozývat pískot a i nezaujatí diváci cítili křivdu. Lina se poté u mikrofonu sama vyjádřila, že jako vítězku cítí Lucku. Dokonce ji přede všemi předpověděla velkou budoucnost a místo v UFC ji právem náleží. Bohužel zklamaná Lucka tak sdílná nebyla a po výsledku byla velmi zklamaná. Rozhodně se však nemá za co stydět, jelikož své kvality ukázala a my se už můžeme těšit na její další zápas.

Lukáš Zduba TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program