drsná příprava

Pudilová k nepoznání! Takhle hubne před důležitým zápasem v UFC

Lucie Pudilová
Zdroj: facebook/mmashorties.cz
Téma:
UFC

Jediná česká zástupkyně v UFC Lucie Pudilová se chystá na svůj další zápas. V sobotu 3. srpna poměří v oktagonu síly s Antoninou Ševčenkovou z Ukrajiny a den předtím ji čeká ještě oficiální vážení, takže přebytečné kilogramy musí rychle pryč.

Pětadvacetiletou rodačku z Příbrami nečeká v UFC Fight Night v americkém Newarku vůbec lehký úkol. Do cesty se jí totiž postaví Antonina Ševčenko, sestra slavnější Valentiny.

"Všichni víme, že má sice slavnější sestru Valentinu, ale oni trénují spolu a Antonina má dost zkušeností. Je vynikající v postoji, ovládá Muay Thai. Proto trénink zaměřujeme tímto způsobem," prozradil už před časem její trenér Ladislav Erdelyi.
 

Kromě kvalitní fyzické přípravy je pochopitelně nutné, aby Lucka zvládla i páteční vážení a na něj se s trenérem soustředí už teď. Obvykle to vypadá tak, že pár dní před váhou sníží zápasníci příjem tekutin na minimum. Pomáhá i horká vana a pocení pod dekami, přesně jako je Lucie zachycená na fotografii níže. Taková procedura se pak několikrát opakuje a v případě nutnosti se může využít i sauna.Výsledkem takového procesu je odvodnění organismu, které se pochopitelně musí provádět velice opatrně, aby nedošlo k úplné dehydrataci. Zápasník pak může za den shodit až 5 kilogramů!

Jenže zápasit v UFC není pochopitelně jen o hubnutí, Lucie má za sebou dvouměsíční tréninkový kemp na Kubě, kde si podle slov trenéra dávala pěkně do těla.

GALERIE: Lucie Pudilová se připravuje na další zápas v UFC

1
/
5
Zdroj: Instagram
Lucie Pudilová

Jestli svoji tvrdou přípravu zúročí se dozvíme už v sobotu 3. srpna během galavečera UFC Fight Night, který můžete sledovat od 19 hodin na stanici Nova Sport 2, nebo přes VOYO.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program