Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2017 10:00
rozhodnutí je adekvátní?

Ptala se: "Můžu jí dát do držky?" Teď si Češka vyslechla trest

Tereza Martincová
Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Tereza Martincová už zná trest za svůj výlev na turnaji v Petrohradu. Martincová doplatila na svá slova, která před dvěma týdny vyřkla přímo při utkání na adresu hlavní rozhodčí.

Nevhodné chování stálo českou hráčku nejen třináct bodů, které si v Rusku vybojovala do žebříčku WTA, ale přišel i finanční postih. Zapomenout může podle webu Tenisový svět na odměnu ve výši 1 650 dolarů (cca 42 000 Kč) za postup do druhého kola kvalifikace, navíc musí zaplatit pokutu ve výši 1 500 dolarů.
 

"Zkusím se odvolat a na konci roku uvidím, zda bude protest úspěšný a peníze mi budou vráceny," řekla Martincová, která se teď chystá na turnaj do rumunské Bukurešti a poté do malajsijské metropole Kuala Lumpur.
 

Tereza Martincová pyká za to, že během utkání proti Belgičance Mertensové za stavu 5:5 a 30:30 prohodila směrem k tenistce Michaele Krajicekové, která seděla v hledišti, "Můžu ji dát do držky?", čímž mířila na rozhodčí na umpiru. Česká čárová rozhodčí však její slova hlavní sudí přeložila a Martincová byla posléze diskvalifikována.
 

"Rozhodčí celý zápas opravovala lajnové rozhodčí proti mně. Když se to stalo ve druhém setu už tak potřetí, tak jsem na ni zařvala, že si ze mě asi dělá p*del, ale nedostala jsem žádné varování," popsala po utkání pro Tenisový svět.

 "Podruhé jsem se ozvala za stavu 5:5 a 30:30, když lajnový rozhodčí zahlásil jasný aut a hlavní rozhodčí ho opravila. Tak jsem se podívala na Míšu Krajicekovou, která mě celou dobu podporovala, a když nechápala, tak jsem se jí zeptala, jestli té rozhodčí za to můžu dát do držky, že to už fakt není možné," pokračovala Martincová.
 

"Umpirová rozhodčí tomu nerozuměla, ale problémem bylo, že tam byla i česká čárová rozhodčí Nikola Švárová, s níž měla kupříkladu Bára Strýcová velký problém na extralize, která utíkala za hlavní rozhodčí a vše jí řekla," vzpomínala pro Tenisový svět Martincová. "Následně přišla supervizorka turnaje a rozhodla o skreči utkání," smutní česká tenistka.

msl TN.cz