tři body

PSG usnulo na vavřínech! Fábregas řádil a Monako otočilo zápas

David Chmátal
20.11. 2020 22:31

Jedenácté kolo francouzské ligy přineslo neuvěřitelný zvrat. PSG s dvou bodovým vedením usnulo na vavřínech a AS Monako šance využilo. S příchodem Cecsa Fábregase ovládlo hru a náskok snížilo, vyrovnalo a po pokutovém kopu se dostalo do vedení 3:2.

První poločas patřil jednoznačně PSG. Zvláště řádil hvězdný útočník Mbappé, který se v první půli trefil hned dvakrát. Chyběly centimetry a během dvaceti minut si mohl připsal hattrick, ale třetí gól padl z ofsajdu. Pár minut před tím VAR překazil i trefu Keana.

Vypadalo to, že zápas bude jednostrannou záležitostí, ale ve 46minutě na hřiště přišla dvojice Henrique - Fábregas. Ti rozproudili hru a monacký kádr začal přebírat otěže zápasu. Úsilí se jim začalo vyplácet a 52. minutě Holland vstřelil kontaktní gól. O čtrnáct minut později se trefil znovu a srovnal na 2:2.

Rozjetý vlak dál válcoval tým PSG a neustálým tlakem se zasloužili o šanci na vedení. V 74. minutě měl třetí gól na kopačce zmíněný Fábregas, ale prázdnou bránu přestřelil. O deset minut později se však stal definitivě hrdinou dne, když proměnil nařízenou penaltu. PSG zbytek zápasu dohrávali v deseti.

Monako se po zisku tří bodů posunulou na druhou příčku tabulky. Na první PSG ztrácí čtyři body.

V pátek 20. listopadu se sehrál také zápas Rennes vs. Bordeaux. Druhé utkání francouzské ligy skončilo výsledkem 1:0 ve prospěch hostí. V 37. minutě se trefil Hatem Ben Arfa.