Francouzský pohár

PSG rozstřílelo St. Etienne. To si navrch dalo dost smolný vlastňák

Byla to kanonáda se vším všudy. Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve čtvrtfinále Francouzského poháru St. Etienne 6:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší celky. Hattrickem se blýskl Mauro Icardi. Hosté už po půl hodině hry dohrávali o deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Fofana. Navíc si také vstřelili dost smolný vlastní gól.

Na první gól nečekali fanoušci v Parku Princů moc dlouho. Už ve druhé minutě se prosadil Icardi. Pařížané byli jasně lepší a hosté si pomáhali fauly. Ve 31. minutě byl předčasně poslán do sprch Wesley Fofana a pak začaly gólové hody.

Ještě do poločasu se trefil Neymar a také si dali hosté velmi kuriózní až nešťastný vlastní gól, když se míč odrazil hned od tří hráčů a nakonec ho brankář Moulin propustil.

Vlastní gól fotbalistů St. Etienne:

Po změně stran si fotbalisté PSG užívali snad každou útočnou akci. Po hodině hry už měl na svém kontě Icardi hattrick a na 6:0 zvyšoval Mbappé v 67. minutě.

O čtyři minuty později se hosté dočkali čestného úspěchu. Yohan Cabaye sice neproměnil pokutový kop po faulu Di Márii, ale míč se k němu odrazil zpátky a zkušený záložník ho uklidil do sítě. Šlo však jen o kosmetickou úpravu jednoznačného zápasu. PSG se po drtivé výhře probilo do semifinále.