Ligue 1

PSG přejelo Toulouse, ale přišlo o Cavaniho s Mbappém

Kylian Mbappé se zranil

Dokázali se oklepat z porážky v minulém kole a nyní byli suverénní. Fotbalisté Paris St. Germain na domácím hřišti porazili ve třetím soutěžním zápase Ligue 1 Toulouse 4:0. Nicméně ztratili dvě ze svých opor. Kvůli zranění museli střídat útočníci Edinson Cavani a Kylian Mbappé. Ani do nominace na utkání se nedostal Neymar, u kterého se stále řeší jeho budoucnost.

Minulý týden překvapivě prohráli, když nestačili na Rennes (1:2). Proti Toulouse ale nenechávali nic náhodě. V prvním poločase své šance ještě hráči PSG pálili, ale pět minut po změně stran se po parádní otočce trefil Choupo-Moting.

O pár minut později si hosté vstřelili nešťastný vlastní gól, kdy krajní obránce Goncalves nedokázal míč dobře odkopnout.

Třetí branku mohl přidat Ángel Di Mária z pokutového kopu. Střelu argentinského útočníka ale brankář Reynet vyrazil. Ten však už nedokázal zareagovat na další pokus Choupo-Motinga, který tak přece jen zvýšil na tříbrankový rozdíl. Konečnou podobu dal výsledku stoper Marquinhos, který si naskočil na rohový kop Di Márii.

V tu dobu už na hřišti nebyli Cavani s Mbappém. Oba dva totiž odstoupili kvůli zranění. Cavani stihl odehrát jen 14 minut. To Mbappé pobyl na trávníku šestašedesát minut.

Nedělní výsledky 3. kola Ligue 1:

Paris St. Germain – Toulouse 4:0 (50. a 75. Choupo-Moting, 55. Goncalves vlastní, 83. Marquinhos)

Štrasburk – Rennes 0:2 (16. Grenier, 54. Niang)

Monako – Nimes 2:2 (39. Slimani, 45.+1 Ben Yedder – 70. Philippoteaux, 82. Denkey).