Neymar je zpátky a PSG slaví titul! Hráči uctili památku Notre-Dame

Neymar
Zdroj: twitter
Neymar

Fotbalisté Paris St. Germain slaví titul v Ligue 1. Pařížskému celku ho zajistila ztráta jejich největšího rivala. Druhé Lille remizovalo i díky rozhodnutí videorozhodčího s Toulouse 0:0. PSG pak ve večerním zápase 33. kola porazilo i s uzdravenými hvězdami Neymarem či Cavanim 3:1 Monako. Svěřenci trenéra Thomase Tuchela také uctili památku Notre-Dame.

Ústřední postavou zápasu PSG s Monakem byl Kylian Mbappé. Dvacetiletý Francouz nastřílel hattrick a Pařížané mohli začít slavit titul. Již šestý za posledních sedm let!

Další pozitivní zprávou je, že se po několikatýdenní pauze vrátil do sestavy Neymar, který laboroval s pochroumaným kotníkem. Brazilec nastoupil do druhého poločasu. V průběhu druhé půle se dostal do hry i další marod Edinson Cavani. Naopak kvůli zranění musel střídat Marco Veratti.

Všichni hráči pařížského celku uctili památku Notre-Dame. Proto měli na svých dresech název i obrázek historické dominanty Paříže.

O titulu pro PSG bylo jasno už před utkáním. Rozhodla o tom bezbranková remíza druhého Lille s Toulouse. Nejkontroverznějším momentem v tomto duelu byla situace z 63. minuty. Útočník Lille Mendes vstřelil gól, nicméně jeho brance předcházela ruka spoluhráče Ikoneho.

Francouzského útočníka z bezprostřední blízkosti trefil do ruky protihráč. Ikone neměl v úmyslu hrát rukou. Byl rád, že neupadl. Nicméně sudí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal, protože podle něj, když Ikone padal, lehce se rukou dotknul míče.