Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2018
ligue 1 trenérovo přání

PSG má nový cíl: Chce přeplatit Kantého, jde do boje s Chelsea

N´Golo Kante
Zdroj: Profimedia
N´Golo Kante

Jeden z nejdůležitějších hráčů zlatého týmu z mistrovství světa by se mohl vrátit domů. Paris St. Germain podle francouzských médií stále usilují o záložníka Ngolo Kantého. A to i přesto, že mu v Chelsea nabídli nejvyšší plat v historii klubu.

Skromný kluk, týmový hráč a i proto velmi žádané zboží, je v dnešní době Ngolo Kante. Když se ukázalo, že o rodáka z Paříže má zájem bohaté PSG, nabídla Chelsea svému hráči plat v neskutečných relacích.


Týdně by mohl Kanté pobírat 290 milionů liber (8,3 milionu korun). To je údajně o třetinu víc, než v současnosti bere Eden Hazard.


Pokud by na to Kanté kývl, stal by se nejlépe placeným hráčem v historii klubu. Podmínkou ale je, že na Stanford Bridge zůstane následujících pět sezon.


A to je možná problém. Kantého to po třech sezonách v Premier League tak trochu táhne domů a PSG má dostatek finančních prostředků aby Chelsea přeplatila. Ve Francii se mluví o tom, že Kante je po příchodu trenéra Thomase Tuchela cílem číslo 1.


Samotný kouč ale zatím situaci o vysněné posile komentovat nechce. "Není to fér a ani mě se nelíbí, když trenéři mluví o hráčích, kteří patří jiným týmům. Takže to nechám bez komentáře,“ sdělil Tuchel.


Paris St. Germain je favoritem francouzské Ligue 1, ambice má ale i v pohárové Evropě, kde by rád zaútočil na triumf v Lize mistrů.


N´Golo Kanté odešel do Premier League z Caen a hned ve své první sezoně se stal oporou Leicesteru, se kterým slavil mistrovský titul. Další dvě sezony hrál za Chelsea. Jeho cena podle specializovaného serveru transfermarkt vyšplhala až na 80 milionů euro.

ram TN.cz