nova cup

První závod sezony: Kulhavý dojel osmý, Dominik Hašek bloudil

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Sport se po koronavirové odmlce opět vrací. Bikeři si v sobotu konečně mohli opět zazávodit díky prvnímu závodu série Nova Cup. Zúčastnili se i olympijští vítězové Jaroslav Kulhavý a Dominik Hašek. Oba se však museli potýkat se svými problémy.

Olympijský vítěz na horských kolech Jaroslav Kulhavý přemýšlel o tom, že letos ukončí kariéru. Po odložení olympiády v Tokiu se Kulhavému ale plány možná změní. Biker o tom promluvil na závodě Nova Cup. A na startu byl kromě Kulhavého i další olympijský šampion Dominik Hašek. Už za pár dní vyběhnou na hřiště fotbalisti, díky Nova Cupu je ale předběhli bikeři, včetně Jaroslava Kulhavého.


Olympijský vítěz přemýšlí, že odloží plánovaný konec kariéry. Záležet to bude na několika věcech. "Určitě zdraví a pohoda a taky forma, kdybych se měl trápit, tak to nemá smysl pokračovat," prozradil, co všechno může mít vliv na jeho rozhodování o ukončení kariéry.

 

Po pauze to byla pro pětatřicetiletého Kulhavého dřina, do cíle závodu na 35 kilometrů dojel jako osmý. "Pro mě to byl takový první rychlý trénink, snažil jsem se být v té první skupině, ale pak jsem tam měl nějaký pád, chytl jsem tam pár vteřin a už se nešlo tam dotáhnout," popsal svůj závod Kulhavý.

Druhým olympijským vítězem, který se závodu zúčastnil byl Dominik Hašek. Jelikož ale "Dominátorovým" sportem není cyklistika, ale hokej, Hašek se s profíky měřit nemohl. S časem byl ale spokojený, přesto že na trati řešil problémy.
 

"Já myslím, že jsme si to nikde nezkrátili, naopak, my jsme tam bloudili. Když se podívám na hodiny, tak tam budu mít víc kilometrů než ostatní," přiznal po závodě, že během jízdy patrně sjel z vytyčené dráhy.

Jaromír Vlček TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program