nova cup

První závod sezony: Kulhavý dojel osmý, Dominik Hašek bloudil

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 16. 5. 2020
Téma:

Sport se po koronavirové odmlce opět vrací. Bikeři si v sobotu konečně mohli opět zazávodit díky prvnímu závodu série Nova Cup. Zúčastnili se i olympijští vítězové Jaroslav Kulhavý a Dominik Hašek. Oba se však museli potýkat se svými problémy.

Olympijský vítěz na horských kolech Jaroslav Kulhavý přemýšlel o tom, že letos ukončí kariéru. Po odložení olympiády v Tokiu se Kulhavému ale plány možná změní. Biker o tom promluvil na závodě Nova Cup. A na startu byl kromě Kulhavého i další olympijský šampion Dominik Hašek. Už za pár dní vyběhnou na hřiště fotbalisti, díky Nova Cupu je ale předběhli bikeři, včetně Jaroslava Kulhavého.


Olympijský vítěz přemýšlí, že odloží plánovaný konec kariéry. Záležet to bude na několika věcech. "Určitě zdraví a pohoda a taky forma, kdybych se měl trápit, tak to nemá smysl pokračovat," prozradil, co všechno může mít vliv na jeho rozhodování o ukončení kariéry.

 

Po pauze to byla pro pětatřicetiletého Kulhavého dřina, do cíle závodu na 35 kilometrů dojel jako osmý. "Pro mě to byl takový první rychlý trénink, snažil jsem se být v té první skupině, ale pak jsem tam měl nějaký pád, chytl jsem tam pár vteřin a už se nešlo tam dotáhnout," popsal svůj závod Kulhavý.

Druhým olympijským vítězem, který se závodu zúčastnil byl Dominik Hašek. Jelikož ale "Dominátorovým" sportem není cyklistika, ale hokej, Hašek se s profíky měřit nemohl. S časem byl ale spokojený, přesto že na trati řešil problémy.
 

"Já myslím, že jsme si to nikde nezkrátili, naopak, my jsme tam bloudili. Když se podívám na hodiny, tak tam budu mít víc kilometrů než ostatní," přiznal po závodě, že během jízdy patrně sjel z vytyčené dráhy.

Jaromír Vlček TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2016: Bayern Mnichov - Borussia Dortmund

   11:05 13:30
   13:30

   Polední sportovní noviny

   13:35

   TSV Hannover-Burgdorf - Die Eulen Ludwigshafen Záznam 23. kola německé házenkářské Bundesligy 2019/2020

   15:00

   Basketbal: Türk Telekom - Besiktas Sompo Sigorta

   16:25

   El Trafico (1)

   16:35

   El Trafico (2)

 • Nova Sport 2

  • Billa NHL Charity Showmatch

   11:10 13:30
   13:30

   NBA Classic Games: Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers

   15:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Olympique Lyon

   16:50

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   18:45

   Element (414)

   19:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - New York Knicks

Celý program