ufc rozhovor

První zápas s Conorem? Vymlátil jsem z něj duši, prozradil jeho kouč

John Kavanagh a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia

Conor McGregor je v současnosti největší hvězdou nejen UFC, ale i celého MMA světa. Ovšem jaké byly jeho začátky? Svoje první střetnutí s Conorem popsal jeho hlavní trenér John Kavanagh a současný šampion. Na ten den určitě jen tak nezapomene!

Tyto dny se v Irsku připravuje Conor na svůj nadcházející zápas s Eddiem Alvarezem o titul šampiona lehké váhy. Naplno je do přípravy zapojen i jeho hlavní trenér John Kavanagh, s kterým tvoří v současnosti nerozlučnou dvojici a na svůj tým SBG nedá nikdy dopustit.


Ovšem vztah mezi učitelem a žákem nebyl od začátku tak růžový, jako je dnes. Bouřlivák Mcgregor si prošel hned první den tvrdou lekcí.

„První den, kdy došel, si zvolil jako protivníka Owena Roddyho (současný Conorův trenér boxu), mělo jít o sparing, ale byl to zápas. Owen byl v té době ve skvělé formě a ten nováček se chtěl proti němu otestovat. Pohyboval se osobitým způsobem, byl to levák a evidentně měl s boxem už zkušenosti, tak si chtěl udělat jméno v tělocvičně. Pak řekl „Co se tady bude dít?“ a složil Owena dobrým úderem na zem,“ prozradil Kavangh pro server The Independent.
 

To není ovšem to hlavní, co se toho dne událo, a Kavanagh tak pokračoval: „Potom složil na zem dokonce Aisling Daly (UFC zápasnice), ovšem zní to hůř, než tomu bylo. Nedával jí údery na hlavu nebo něco podobného, pak jí ale dal silnější úder na tělo, do oblasti solaru, což ji srazilo na zem. Poté mě trochu ovládly emoce, protože Ashley byla v našem týmu už hodně dlouho," přiznává. 

A pokračuje: "Pak ale přijde tenhle kluk, složí ji a ozvaly se moje přirozené instinkty, abych mu to nandal. V té době jsem ještě zápasil, tak jsem si nasadil rukavice, sundal jsem ho dolů a dával jsem mu rány, kam to jen šlo. Poté jsem už mířil jen na tělo, dokud nemohl dýchat a pak jsem se na něj podíval: „Tak jak to bude? Budeme zápasit, nebo trénovat?“ a od toho dne byl už v pohodě.“ dokončil Kavanagh vyprávění o své první zkoušce s McGregorem.
 

Jedna tvrdá lekce a Conor rychle pochopil, že není pánem světa. Nyní je v SBG naprosto spokojený, a i přesto, že je šampion, na svůj tým nedá nikdy dopustit. Ať už trénuje v USA, své hlavní členy si vozí vždy s sebou. Podle jeho slov je dokonce opouštění původních týmů znakem slabosti.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   14:50

   Off-road Maraton (2)

   15:15

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   17:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   18:40

   NHL – akce měsíce

   18:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   17:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   18:45

   RunTour – Brno

   19:00

   Premier League Darts 2019

   21:25

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

Celý Program