strach o rodinu

První z mnoha? Hamonic se omluvil ze zbytku sezony NHL, bojí se o dceru

Travis Hamonic
Zdroj: Profimedia
Travis Hamonic
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 11. 7. 2020
Téma:

Obránce hokejových Calgary Flames Travis Hamonic se rozhodl, že se letošní dohrávky NHL nezúčastní. Oznámil to jako první hráč a čas ukáže, jestli neodstartoval řadu dalších omluvenek. Zkušený kanadský obránce se z finálových bojů omluvil kvůli strachu o svou malou dcerku.

Travis Hamonic má ve svých 29 letech spoustu zkušeností, ale Calgary je v letošním pozměněném play off nevyužije. Kanaďan využil možnosti beztrestně se omluvit z dohrávky sezony, jelikož se bojí o zdraví své malé dcery.


Hamonicova dcera byla loni ve svých osmi měsících hospitalizována kvůli respiračním obtížím, a tak zkušený obránce nechce riskovat její nakažení koronavirem. O jeho omluvence informoval generální manažer Flames Brad Treliving."Travis mi volal, aby nás informoval, že se rozhodl odhlásit z letošního zbytku sezony," uvedl Treveling v prohlášení. "Travis vysvětlil, že kvůli rodinným důvodům učinil toto těžké rozhodnutí, neúčastnit se bojů o Stanley Cup. Přestože nám bude na soupisce chybět, chápeme a respektujeme jeho rozhodnutí," oznámil generální manažer.
 Calgary začne vyřazovací boje v netradičním předkole souboji s Winnipegem. Předkola budou hrána na tři vítězné zápasy, po kterých bude následovat play off, kde již budou pro postup zapotřebí klasické čtyři výhry.
 Hamonic je prvním, ale nemusí být zdaleka posledním, kdo se z vyřazovacích bojů odhlásil. Jako součást dohody NHL s NHLPA (hráčské odbory) se může kterýkoliv hráč do pondělí z dohrávky sezony omluvit. Hráčům za to nehrozí žádný trest, a nemusí ani uvádět důvod.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program