První vítězství v Lize mistrů! Nymburk přetlačil turecké favority

Skok Aleš
Aleš Skok
10.11. 2020 20:27

Nymburští basketbalisté si můžou odškrtnou první výhru v letošní Lize mistrů! V dohrávce 1. kola si vyšlápl na turecký celek Tofas Bursa, který udolali v prodloužení.

Český tým vstoupil do zápasu bravurně. Hlavně díky první čtvrtině si vybudoval až šestnáctibodové vedení. Jenže turecký celek to nenechal jen tak a před poločasovou přestávkou začal dotahovat.

Tofas snížil na rozdíl pěti bodů a ve druhé polovině pokračovali ve zlepšeném výkonu. Nymburk tak vzápětí ztrácel deset bodů a favorit byl na koni! Jenže svěřenci trenéra Amiela to nenechali jen tak! Dokázali srovnat na 81:81 a zápas dospěl do prodloužení.

To zvládli o fous lépe Středočeši, kteří nakonec zvítězili 96:93 a zapsali první výhru v Lize mistrů v letošní sezóně. O vítězství se zasloužili hlavně tři hráči. Devatenáct bodů zaznamenali Hayden Dalton a Retin Obasohan. Jen o dva body méně zaspal Vojtěch Hruban.

Šestnáctinásobný český mistr se díky vítězství posunul na druhé místo skupiny B a příští týden se na domácí palubovce utká s kyperským Keravnosem, který na výhru zatím čeká.

Tofas Bursa - ERA Basketbal Nymburk 93:96 pr. (17:29, 40:45, 67:60, 81:81)

• Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

13:15 14:55