Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v atletice obhájil zlato

Skoro jsem to prokoučoval, přiznal Maslák. Jaké má plány do Ria?

Zdroj: facebook.com

Čtvrtkař Pavel Maslák zvládl obhajobu světového zlata na výbornou. Ve finále v Portlandu porazil druhého Katařana Harouna o patnáct setin sekundy a v cíli se mohl podělit o své radostné dojmy. Přiznal ale také, že závod málem prokoučoval, a svěřil se i s plány do Ria.

Pro Masláka začal závod trochu jinak, než si před startem plánoval. Do čela se totiž dostal Taplin z Grenady a závodnímu poli vládl i po seběhu. "Poté co seběhl přede mnou, jsem si řekl, že to nechám do poslední rovinky a tam se o to popereme," přiblížil český čtvrtkař po doběhu, jak během závodu uvažoval. A vyplatilo se. "On docela dost vytuhl, takže mi to usnadnil a já ho začínal předbíhat v zatáčce," popisoval Maslák v rozhovoru pro Český atletický svaz.

 

Taplin jej svým raketovým startem ale zaskočil. "Nepočítal jsem s tím, že to takhle na začátku přepálí. Šel jsem do toho s tím, že seběhnu první, budu to tahat a doufat, že mi to vydrží. Docela mi vzal vítr z plachet tím, že to rozběhl tak rychle," přiznal atlet. "Ale já jsem se za něj zařadil, šel jsem podle něj a pak jsem vydržel víc jak on," měl radost.

 

Závodník charakteristický svými tradičními rukávky měl díky vyhranému semifinále na startu výhodu páté dráhy. "Pátá dráha byla výhodná hlavně v tom, že jsem měl největšího favorita před sebou, takže jsem si ho mohl hlídat a kontrolovat jeho tempo a to mi pomohlo," svěřil se Maslák.

V závěru ale mohl o své prvenství ještě přijít. V patách měl totiž katarského čtvrtkaře Harouna. "Měl jsem štěstí, protože jsem vůbec nevěděl, že je za mnou, takže kdyby to bylo delší, myslím si, že bych si ho ani nehlídal a prostě bych to prokoučoval," věděl obhájce zlaté medaile.

Pavel Maslák je halovým mistrem světa
Zdroj: Profimedia

Havířovský rodák si pochvaloval i diváky na stadionu. "Dneska byla super atmosféra. Těsně přede mnou vyhrál Američan osmistovku, tak diváky pěkně rozbouřil," kvitoval fandění v Portlandu. "Je možné, že mi diváci fandili víc, protože jsem byl jediný Evropan ve finále," dodal.

 

Teď už pomalu vzhlíží k letní olympiádě. I po obhajobě světového titulu však zůstává při zemi. "Můj hlavní cíl je udělat v Riu finále a jakékoliv lepší než osmé místo bude super," předesílá. Pokud mu vydrží do léta forma, může však určitě pomýšlet i na vyšší příčky.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 04:00

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

 • Nova Sport 2

  • 03:05 05:35

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

   09:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

Celý Program