Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2016 13:21
nova sport 1 sledujte živě

Bude se Mourinho smát? Boj o Community Shield na NOVA Sport!

José Mourinho
Zdroj: profimedia.cz
José Mourinho

Jednoho z nejlepších trenérů fotbalové historie čeká první soutěžní utkání na lavičce Manchesteru United. Charismatický portugalský stratég José Mourinho převlékl dres a v Anglii ho čeká další velká výzva. Prvním soubojem o titul na lavičce Red Devils pro něj bude finále Community Shield, kde se jeho svěřenci postaví Leicesteru United. Zápas vysílá NOVA Sport 1 v neděli od 17:00.

José Mourinho je velkou osobností a každé jeho angažmá budí velké emoce. Mimo skandálů a kontroverzních výroků je ale také zárukou velkých sportovních úspěchů. To byl důvod, proč byl angažován do Manchesteru United, který se v posledních sezónách výsledkově spíše trápil. Po odchodu Alexe Fergusona se Rudým ďáblům nedaří a další trenérská superstar by měla tuto neúspěšnou šňůru zvrátit.


Rudí ďáblové ale v letní pauze nepřivedli pouze portugalského stratéga. Na Old Traford se přestěhoval také fenomenální kanonýr Zlatan Ibrahimovič, který s velkou pompou přišel z PSG a v Anglii se od něho očekává, že bude střílet jeden gól za druhým. United tak posílili nejen na lavičce, ale i na hřišti. Tým z Manchesteru má tak nejvyšší ambice.


V prvním ostrém duelu na nové adrese čeká čerstvě příchozí loňský vítěz Premier League. Leicester City se minulý rok postaral o největší překvapení fotbalové sezóny a letošní ročník začíná bojem o další historickou trofej. Claudio Ranieri dokázal v pauze udržet v sestavě jak Jamieho Vardyho, tak i Riyada Mahreze, a tak jeho tým neutrpěl vážnější ztráty.


Přímý přenos zápasu mezi vítězem Premier League a FA Cupu vysílá v neděli od 16:30 NOVA Sport 1 a VOYO, komentuje Michal Jinoch. Půl hodiny před samotným přenosem začíná předzápasové studio, kterým provází Štěpán Sokol.

Nova Sport