Obrovská smůla

První neregulérní hattrick historie: VAR zrušil Gómezovi hned tři góly!

Mario Gómez
Zdroj: Profimedia

Jestli je někdo, kdo nenávidí systém VAR, je to určitě německý kanonýr Mario Gómez. Ten totiž o víkendu nastřílel hattrick, rozhodčí mu ale po konzultaci s videem všechny tři góly zrušil.

Ve fotbalovém prostředí se na světové úrovni pohybuje Mario Gómez už 16 let, to co se mu stalo ve druhé bundeslize, ale určitě ještě nezažil. Jeho Stuttgart vyrazil na hřiště Sandhausenu a prohrál 2:1.


Přitom třetí celek druhé nejvyšší soutěže vstřelil čtyři góly. Gómez slavil gól v 10., 45. a 71. minutě, ve statistikách byste ho ale hledali marně.


„Rozhodčí mi vždy řekl, že to byly tři centimetry. A já se ptám, dokážeme s technikou, kterou máme, rozpoznat tři centimetry? Kamera vše zabírá z úhlu 45 stupňů, tak jak to můžou vidět?“ nechápal po zápase bývalý německý reprezentant.


„Ten systém je v současnosti úplně na houby. Pro nás útočníky je to katastrofa,“ čílil se medailista z MS 2010. „Jsem rád, že už mám většinu kariéry za sebou a už se těmi záležitostmi nebudu muset v příštích deseti letech zabývat,“ dodal Gómez a označil se za prvního střelce neregulérního hattricku v historii.


Co v kauze neuznaného hattricku také smutné, videa ze zápasu Sandhausen - Stuttgart nemají k dispozici ani německá média, tak se musíte spokojit aspoň s grafikou.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program