první slova

Dvořák: Byl to nejtěžší zápas v kariéře, málem k němu nedošlo

Zápasník David Dvořák
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
23.5. 2021 12:54
Téma:
MMA

"Těžší moment jsem v kariéře nezažil,“ překvapil David "Undertaker" Dvořák po dominantní výhře v UFC. Podívejte se na první reakce českého válečníka. Promluvil o nečekanných komplikacích a došlo i na ostrá slova o původním soupeři.

Krátce po půlnoci českého času a chvíli poté, co Dvořák (20-3) ukončil Juancamila Ronderose (4-1), zasedla čtveřice - Patrik Kincl, Jan Maršálek, Jakub Kašpar a David Dvořák, k online tiskové konferenci. "Obrovská úleva, protože nás provázela spousta věcí, které nám házely klacky pod nohy," zhodnotil své pocity devět let neporažený Hrobník.

 

Dvořák náhradního soupeře přejel hned v prvním kole, kdy ho v čase 2:18 donutil odklepat nasazené škrcení, které utáhl jednou rukou. "Popravdě se mi to povedlo při tréninku, ale v zápase nikdy. Ani jsem to nikdy neviděl. Je to celkem výjimečná technika," popisoval Dvořák.

 

"Doufáme, že bude patřičně oceněná. Chtěli bychom trumfnout Denisu," ozývaly se přes Dvořákovo rameno s nadsázkou narážky týmu na milionový bonus za výkon večera, který si nedávno vysloužil Jiří Procházka. Extra 50 tisíc dolarů však Dvořákovi uteklo.


 

Ačkoli tomu dění v kleci nenasvědčovalo, rodák z Hořic přiznal, že to byl nejtěžší zápas kariéry: "Těžší moment jsem v kariéře nezažil. Při prvním zápase v UFC byl náročný ten samotný zápas, ale teď to bylo strašně těžké psychicky," přiznal Dvořák, který ještě dvě hodiny před zápasem nevědel, zda nastoupí.

 
VIDEO: Takhle vypadaly poslední chvíle Dvořákova zápasu:


 

Změna soupeře, kdy původní rival Raulian Paiva po shazování váhy nebyl uzpůsobený k zápasu, byl jen jeden zádrhel. Následně se tým dozvěděl, že manažer Patrik Kincl má pozitivní test, což samozřejmě ohrožovalo zápas samotný: "Ráno mě vzbudili, že mám pozitivní test na covid. To jsme řešili v 9:00 a v 11:00 jsme měli odjíždět. Řešilo se, jestli tam pojedu, jestli vůbec zápas bude."

 

Naštěstí celý tým byl v bublině, při příjezdu měl Kincl první test negativní, díky potvrzení od českých lékařů o prodělání nemoci dalo UFC zápasu zelenou. Podle všeho byl test chybný, ale nyní zápasník řeší, zda s pozitivním výsledkem bude moci odletět zpět do ČR a následně do Polska, kde ho 5. června čeká zápas na KSW 61. I tento duel je ohrožen, pokud bude Kinclovi nařízena čtrnáctidenní karanténa.

 

Během konference přišla řeč také na Rauliana Paivu, který už potřetí nesplnil váhový limit. Na adresu původního soupeře Dvořák vypustil trochu páry: "Hodně se na něj zlobím. Je to neprofesionál. Ještě bych pochopil, že se mu to stane jednou, ale tohle už je druhý zápas, co nenavážil a co jsem slyšel, tak dokonce třetí. Ten frajer v téhle váze nemá co dělat, je na ní obrovský. Už s ním bojovat nechci a nezajímá mě. Bude rád, když mu UFC umožní přestoupit do jiné váhy a nevyhodí ho."

 

Co tedy českého ranaře čeká dál? Nyní zasloužený odpočinek, vypnutí hlavy a pohodový zbytek pobytu v USA. Příštího soupeře v hlavě zatím nemá, protože výhra nad UFC nováčkem cestu trochu zkomplikovala. Uvidí se, jak úspěch změní Dvořákovo postavení v žebříčku. Nyní by se třemi vítězstvími na kontě rád vyjednal novou, lepší smlouvu. Do klece se chce dle situace vrátit v listopadu či v prosinci.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (442)

   17:20 17:35
   17:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program