Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.9. 2018 09:48
Fotbal Premier League

První český gól od éry Rosického: Vydra prolomil dlouhé čekání

Matěj Vydra
Zdroj: Profimedia

Míč se zběsile odráží od hráčů ve vápně, až se objeví před úplně volným hráčem v dresu Burnley. Matěj Vydra se natáčí a napálí míč do branky. České jméno se mezi střelci Premier League objevuje po dlouhých třech a půl letech.

„Je příjemné, když poprvé nastoupíte za Burnley od začátku a hned skórujete,“ září Vydra ihned po zápase do klubové kamery. Vydra v této sezoně ještě nenastoupil od první minuty a důvěru splácí trenérovi tím nejlepším způsobem.

 
„Dlouho jsem o návrat do ní bojoval,“ přiznal nejlepší střelec druhé anglické ligy minulého ročníku. Přitom se nejedná o první gól Matěje Vydry za Burnley. První vstřelil už v kvalifikaci o Evropskou ligu, která se anglickému týmu vůbec nepovedla.


A dokonce se nejedná ani o první gól rodáka z Chotěboře v nejvyšší anglické lize. Poprvé skóroval už v dubnu 2014 za West Bromwich proti Tottenhamu. Výhru ale neslavil. West Bromwich ztratil vedení 3:0 a zápas skončil remízou.


„Už je to docela dlouho, ale to skvělý pocit, užil jsem si to,“ měl radost Vydra po gólu do sítě Bournemouthu. Do listiny střelců se zapsal Čech od jednoho z posledních zápasů Tomáše Rosického za Arsenal. Ten se prosadil proti Evertonu v březnu 2015


Vydra načal gólem Bournemouth a odstartoval spanilou jízdu Burnley, které zaznamenalo nejvyšší výhru v historii klubu. 4:0. „Je to skvělé. Pro útočníky díky čtyřem gólům, pro obránce a gólmana také, protože jsme udrželi čisté konto. Měli jsme těžký úvod do sezony. Teď se nám mnohem lépe dýchá,“ přiznal Vydra.

hp TN.cz