První červená karta pro Messiho! Za zákeřný úder hrozí trest na 4 zápasy

Lionel Messi dostal první červenou kartu za působení v Barceloně
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
David Chmátal
18.1. 2021 8:58

Lionel Messi zakončil porážku Barcelony ve finále španělského Superpoháru zbytečným faulem. Za sražení Asiera Villalibreho mu hrozí stopka až na čtyři zápasy.

Barcelona byla k zisku první trofeje od sezony 2018/19 blízko. Ještě v 90. minutě Katalánci vedli 2:1. V poslední minutě základní hrací doby však za Bilbao vyrovnal střídající Asiera Villalibre a v nastavení poslal baskický celek do vedení Iňak Williams.

Barceloně proklouzlo vítězství mezi prsty a frustrovaný kapitán neudržel nervy na uzdě. Ve 118. minutě srazil Villalibreho úderem za hlavu na zem. Vzápětí od sudího viděl červenou kartu, první za 753 zápasů v dresu A týmu katalánského klubu.

Španělská fotbalová federace o trestu argentinského fotbalisty rozhodne v průběhu týdne. Už teď je jisté, že ho čeká trest na dva zápasy, nicméně stopka by se mohla i zdvojnásobit. Messi by tak mohl být mimo hru až do konce ledna.

“Mám pro Messiho pochopení. Mnohokrát byl faulovaný a je normální takto reagovat, když jste hráč, kterého se neustále snaží faulovat při běhu s míčem. Ale znovu to vidět nemusím,“ komentoval zákrok trenér klubu Ronald Koeman.

33letý Messi za svou kariéru obdržel celkem čtyři červené karty. Dvě v dresu národního týmu, jednu v roce 2005 v B týmu Barcelony a nyní čtvrtou.