Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2015 14:54
zahrává si hazarduje s podmínkou

Průšvihář Kyrgios si říká o zákaz. V Šanghaji se zase neudržel!

Nick Kyrgios vyfasoval další pokutu
Zdroj: Profimedia
Nick Kyrgios vyfasoval další pokutu

Tenista Nick Kyrgios je prostě nepoučitelný. Nic naplat nebyl ani podmínečný zákaz činnosti, dvacetiletý rebel na sebe pořád upozorňuje svým chováním. Jen během posledního týdne se předvedl hned dvakrát. Vážně tak hazarduje s účastí na domácím grandslamu.

Australian Open začíná v Melbourne už 18. ledna příštího roku. Domácí fanoušci vkládají v mužské dvouhře naděje především do Bernarda Tomice a právě Nicka Kyrgiose, momentálně dvaatřicátého hráče světového žebříčku. Jenže je dost dobře možné, že dvacetiletý hráč bude při úvodním grandslamu nové sezóny maximálně v roli diváka.

 

Od letního incidentu se Stanem Wawrinkou, jehož během utkání turnaje v Montrealu mezi výměnami provokoval tvrzením, že s jeho přítelkyní spal další Australan Kokkinakis, je totiž v podmínce. Ta zní jasně: Pokud do konce února zaplatíš na dalších pokutách pět tisíc dolarů, osmadvacet dnů si nezahraješ!

 

 

A Kyrgios začal zmíněný obnos velmi brzy naplňovat. Začal minulý týden na turnaji v Tokiu. Rozbil raketu, nechyběly ani vulgární projevy. Pokračuje i teď v Šanghaji. V úvodním zápase proti Rakušanovi Haideru-Maurerovi se rozčiloval na kameramana, sběračku míčků a nakonec počastoval vulgárním výrazem i povrch, na kterém se hrálo.

 

 

Celá tahle "sranda" byla po zásluze odměněna pokutou ve výši 1 500 dolarů. Ještě tři a půl tisíce a Kyrgios si osmadvacet dnů nezahraje a navíc zaplatí dalších pětadvacet tisíc. Možná pro něj dobře, že v Tokiu po třísetové porážce od domácího Keie Nišikoriho skončil už ve druhém kole. Ale není všem dnům konec. Do Australian Open zbývají ještě tři měsíce, a tak se klidně může stát, že Australan stihne ještě nějakou tu pokutu nasbírat a v Melbourne bude jen jako divák.

 

Tenisový turnaj v Šanghaji můžete sledovat na stanici NOVA Sport 1.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   03:45

   Element (385)

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 23:45 01:30

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   01:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:05

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   09:00

   Fotbal: Hamburger SV - RB Lipsko

   10:40

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program