LFA a předseda vlády

Průlomové jednání! Český fotbal čekají koronavirové změny

Otava redakční fotka
Marek Otava
17.8. 2020 9:47
Téma:

Poradil se u piva s Pavlem Nedvědem, pak ráno vyrazil šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík na důležité setkání s premiérem Andrejem Babišem. Spolu s dalšími zástupci LFA, včetně předsedy Dušana Svobody, a zástupci dalších předních českých fotbalových klubů se na jednání řeší pouze jediné, koronavirus.

Právě pozitivní nález u jednoho z fotbalistů v kádru sešívaných stál za celotýmovou karanténou a celek musel předčasně ukončit přípravu v Rakousku.

Nyní chce Ligová fotbalová asociace spolu s fotbalovými kluby vyjednat jinou formu hygienických opatření proti koronaviru. 
 

“LFA ještě dnes předloží hlavnímu hygienikovi protiepidemický manuál. Po jeho schválení, a v případě, že bude kluby dodržován, bude karanténa uvalena jen na nakaženého člena týmu. Zbytek týmu v případě, že testy vyjdou negativní, bude moci pokračovat ve fotbalové činnosti,” uvedl na svém Twitteru stěžejní bod jednání předseda Slavie Jaroslav Tvrdík.

A právě zmíněný manuál prošel. "Závěr je pro nás velmi pozitivní a příznivý. V okamžiku, kdy přijmeme protokol opatření, který je v současné době finalizován se zástupci ministerstva zdravotnictví, by nebylo nutné, aby do karantény chodily celé týmy včetně realizačních, ale pouze ten pozitivně otestovaný hráč," řekl šéf LFA Dušan Svoboda s tím, že nový protiepidemický manuál by měl být schválen do středy.

Následně by se podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky měl podobný proces vztahovat na všechny sportovní týmy v Česku.


 Při setkání s ministrem vlády Andrejem Babišem a zástupci hygieniků došlo také k pokroku v otázce divácké návštěvnosti na fotbalových stadionech. Podle Tvrdíka jsou tak kluby nyní blízko k ekonomické kompenzaci za ušlé vstupné, zároveň by mohlo dojít ke zvýšení počtu diváku během zápasů.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Engadin Wind - Documentary

   19:05 19:35
   19:35

   Mosconi Cup 2020

   00:00

   Večerní sportovní noviny

   00:05

   Bayer Leverkusen - Hapoel Beer - Sheva

   01:50

   Ragby: Wales - Anglie

   03:35

   Element (427)

 • Nova Sport 2

  • Players Championship Finals 2020

   17:30 20:00
   20:00

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   23:00

   Sestřih Evropské ligy UEFA (4)

   23:30

   Magazín Evropské ligy (5)

   23:55

   Ragby: London Irish - Leicester Tigers

   01:35

   UFC Main Event (7)

Celý program