LFA a předseda vlády

Průlomové jednání! Český fotbal čekají koronavirové změny

Otava redakční fotka
Marek Otava
17.8. 2020 9:47
Téma:

Poradil se u piva s Pavlem Nedvědem, pak ráno vyrazil šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík na důležité setkání s premiérem Andrejem Babišem. Spolu s dalšími zástupci LFA, včetně předsedy Dušana Svobody, a zástupci dalších předních českých fotbalových klubů se na jednání řeší pouze jediné, koronavirus.

Právě pozitivní nález u jednoho z fotbalistů v kádru sešívaných stál za celotýmovou karanténou a celek musel předčasně ukončit přípravu v Rakousku.

Nyní chce Ligová fotbalová asociace spolu s fotbalovými kluby vyjednat jinou formu hygienických opatření proti koronaviru. 
 

“LFA ještě dnes předloží hlavnímu hygienikovi protiepidemický manuál. Po jeho schválení, a v případě, že bude kluby dodržován, bude karanténa uvalena jen na nakaženého člena týmu. Zbytek týmu v případě, že testy vyjdou negativní, bude moci pokračovat ve fotbalové činnosti,” uvedl na svém Twitteru stěžejní bod jednání předseda Slavie Jaroslav Tvrdík.

A právě zmíněný manuál prošel. "Závěr je pro nás velmi pozitivní a příznivý. V okamžiku, kdy přijmeme protokol opatření, který je v současné době finalizován se zástupci ministerstva zdravotnictví, by nebylo nutné, aby do karantény chodily celé týmy včetně realizačních, ale pouze ten pozitivně otestovaný hráč," řekl šéf LFA Dušan Svoboda s tím, že nový protiepidemický manuál by měl být schválen do středy.

Následně by se podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky měl podobný proces vztahovat na všechny sportovní týmy v Česku.


 Při setkání s ministrem vlády Andrejem Babišem a zástupci hygieniků došlo také k pokroku v otázce divácké návštěvnosti na fotbalových stadionech. Podle Tvrdíka jsou tak kluby nyní blízko k ekonomické kompenzaci za ušlé vstupné, zároveň by mohlo dojít ke zvýšení počtu diváku během zápasů.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program