Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2018 21:18
tenis Mají pachatele?

Skvělá zpráva! Policie dopadla muže, co pořezal Kvitovou!

Petra Kvitová
Zdroj: Policie ČR/ Profimedia

Tenisová hvězda Petra Kvitová se zřejmě dočká pořádné satisfakce! Policistům se totiž podařilo dopadnout pachatele, který ji před Vánoci 2016 ošklivě pořezal ruku. Ve středu o tom informovala Česká televize.

Už zase může klidně spát! Vyšetřovatelům se podařilo dopadnout agresora, jenž v prosinci 2016 přepadl Kvitovou v jejím prostějovském bytě. Tam ji ošklivě pořezal na levé ruce, v níž drží raketu.

"Policie má horkou stopu. Dokonce zadržela pachatele, o kterém si myslí, že stál za útokem na Kvitovou," uvedla Česká televize.

Pořezaná Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz

Policie tuto informaci nejdřív nepotvrdila, našemu reportérovi Ondřeji Špalkovi ale prozradila, že v souvislosti s Kvitovou chystá na čtvrtek zásadní vyjádření. Později pak na svůj Twiiter přidala zprávu, v němž žádá média o trpělivost.

"Po zveřejnění dnešní reportáže, která se týkala přepadení P. K. v roce 2016, můžeme v tuto chvíli pouze potvrdit, že celý případ před několika měsíci znovuotevřel útvar policejního prezidia. Vzhledem k probíhajícímu prověřování nemůžeme uvolnit jakékoliv informace, jelikož by mohly ohrozit celé trestní řízení. Žádáme tímto média, aby tuto skutečnost akceptovala a nechala naše policisty pracovat. Až budeme mít informace vhodné ke zveřejnění, budeme vás informovat," stojí v policejním prohlášení. 


Ostře sledovaný případ byl přitom ještě před několika měsíci odložen. A k dopadení pachatele dlouho nevedla ani vypsaná odměna, která se postupně vyšplhala až na půl milionu korun.

"Protože nechci a nemůžu ohrozit průběh vyšetřování, nebudu informace o horké stopě komentovat. Petra je v Paříži a chystá se v klidu na turnaj. Až přijde nějaká zásadní informace, bude se jí zabývat," uvedl pro deník Sport mluvčí hráčky Karel Tejkal. 

K útoku na jednu z nejúspěšnějších českých tenistek došlo 20. prosince 2016. Podle policistů se tehdy násilník dostal do jejího domu díky tomu, že se vydával za plynaře nebo topenáře. Na Kvitovou vytasil nůž, ona se bránila a přitom utrpěla poranění prstů.Krátce po napadení byla ošetřena v prostějovské nemocnici a pak se podrobila náročné operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Následně musela rehabilitovat, přišla o řadu turnajů a na kurty se vrátila zhruba po pěti měsících na French Open.

TN.cz