Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2017 09:16
problém letná na úplné dno

Průjem fotbalové Sparty: Vysmál se jí už i poslední tým tabulky!

Zmar fotbalové Sparty
Zdroj: Profimedia
Zmar fotbalové Sparty

Zoufalost, bída, trapas. Fanoušci Sparty nešetří kritikou, jejich milovaný klub je v krizi, nepomáhá ani příchod nového trenéra Petra Rady, báječný výkon z derby je zapomenutý. Prohra na hřišti poslední Jihlavy je pro slavný klub opravdu potupa.

Jenže co s tím? Na Letné už i nový kouč možná pochopil, že tým nemá potenciál. Kádr Sparty je sice složený z hráčů ligového nadprůměru, ale to nejdůležitější chybí. Není lídr, který by dal týmu tvář. Není kdo by tvořil hru.
 

Měl být Rosický, ale zranil se. Už předtím se Sparta bohorovně zbavila Matějovského a nakonec za obrovské peníze poslala do Číny Dočkala. Konaté, který aspoň trochu umí něco s balónem dopředu, je v nelibosti fanoušků. Další dva borci, kteří přišli do klubu s tím, aby zvedli kvalitu, přicházejí na to, že na Spartu nemají. Šural není skoro vidět a Holzer hraje podprůměrně. Do vápna tak centruje míče Lafata, který by je měl pak sám uklízet do brány.

Zmar Sparty: Mario Holek
Zdroj: Profimedia Zmar Sparty: Mario Holek

A do toho přicházejí podivné zprávy o zdravotním stavu hráčů. „Od středy nám vypadli Kadlec, Holzer, Mareček, Pulkrab, kteří měli virózu, zvraceli a měli průjem. Nepředpokládali jsme, že budou hrát. Doufali jsme, že to odehrají. Ráno před zápasem přišel Aleš Čermák s motolicí a to samé postihlo na hotelu Václava Kadlece, kterého jsme poslali domů,“ prozradil trenér Sparty po utkání s Brnem.


Čermák a Václav Kadlec se neobjevili na hřišti ani šest dnů po této zprávě. Průjem tak po trapasu v Jihlavě, kde se tým sice 19krát pokusil o střlu, ale jen 3krát trefil bránu, má i fankub.
"Chtělo by to sjednat přátelák na Loko Vltavín nebo na Aritmě, tam bychom snad vyhráli," zoufají si skalní příznivci´.

Josef Šural
Zdroj: Profimedia Josef Šural

Sparta za posledních 5 utkání získala jen 5 bodů a kdyby tabulka sestavovala jen z těchto duelů, byla by dva body od sestupu. "Jediné pozitivum je, že Rada takové výsledky snad nepřežije. Pak už se jen modlit, že se v létě začne blýskat na lepší časy," zní z tábora fanoušků.


Každopádně Sparta schytala za své sobotní vystoupení v Jihlavě na sociálních sítích snad víc posměšků, než kdyby padla derby. Vysočina šla do utkání jako poslední tým tabulky a díky historickému vítězství nad slavným klubem poskočila o příčku výš.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:40 04:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   10:30

   Inside the Octagon: Holloway vs. Poirier 2

   10:55

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:20 02:50

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   02:50

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:25

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   11:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

Celý Program