záložní plán

Utajený ostrov pro zápasy v kleci je prozrazen! Leží jinde, než se čekalo

Abu Dhabi z ptačího pohledu
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Abu Dhabi z ptačího pohledu
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 8. 6. 2020
Téma:
UFC

Po oznámení termínu pro první galavečer na Zápasnickém ostrově, se záhadné místo dočkalo i odtajnění lokace. UFC zatím zprávu nepotrvdilo, ale měl by být součástí Abú Zabí.

Po UFC 250 šéf organizace slíbil, že brzy odtajní polohu tolik očekávaného Zápasnického ostrova. „Oznámím to příští týden, ukáži fotografie a mnohem víc,“ řekl Dana White.

 

Předběhl ho však brazilský magazín bojových sportů Combate, který uveřejnil informaci, že se ostrov nachází v Abu Zabí ve Spojených arabských emirátech. Tamní oddělení pro kulturu a turismus potvrdilo serveru The National, že brzy uveřejní velké oznámení.
 

Abú Zabí se ke koronavirové krizi staví benevolentněji a bezpečnostní opatření umožňují pořádání sportovních akcí. Taktéž by na místo mohli dorazit zápasníci z Evropy a nemuseli by dlouhé týdny zůstávat v karanténě, stačilo by pouze vyčkat na negativní výsledek testu na COVID-19.

Navíc by to pro UFC nebylo poprvé, kdy by zamířila do Spojených arabských emirátů. Na ostrově Yas pořádalo již tři galavečery. Ten poslední v září 2019, na kterém Chabib Nurmagomedov (28-0) obhájil titul šampiona proti Dustinu Poirierovi (25-6-1NC).


Ačkoli se dříve hovořilo o odlehlém ostrově v mezinárodních vodách, Yas nabízí veškeré potřebné zázemí. Pravidelně se na něm konájí sportovní akce. Jen plán postavení klece přímo na pláži je v ohrožení. Během léta se tu totiž venkovní teploty pohybují mezi 30 až 40 stupni celsia.První turnaj na Zápasnickém ostrovu by podle Dany Whitea měl proběhnout již 27. června a další budou v rychlém sledu následovat celé léto.
 

UFC nedávno dostalo povolení od Nevadské státní atletické komise a přemístilo tak turnaje do domácího prostředí centra Apex v Las Vegas. I tak organizace plánuje extrémě nákladné přemístění na Zápasnický ostrov, aby umožnila účast zahraničním zápasníkům, kteří se do USA nedostanou.

Pro televizi Nová se o Zápasnickém ostrově vyjádřil Machmud Muradov:


TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program