Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor mistrovství světa

Nebyli jsme lepší. Ale ještě o tom týmu uslyšíme, chválil Dominátor

Dominik Hašek
Zdroj: Profimedia
Dominik Hašek

Nešťastný konec ve čtvrtfinále mrzí nejen fanoušky, ale i legendárního brankáře Dominika Haška. Ten pro NOVA Sport zhodnotil vystoupení týmu Vladimíra Vůjtka.

Smutný konec? Tým USA porazil Čechy 2:1 po nájezdech. Plekanec a spol. možná byli favority, ale zápas o všechno skončil špatně.

Jak se vám líbil zápas s Američany? Měli Češi vyhrát?
"Je to smutný, když takhle dopadne zápas, který máte dobře rozjetý. Všichni jsme čekali, že ty Amíky přejedeme. Oni na začátku MS nepodávali nějaké dobré výkony, ale tenhle zápas byl vyrovnaný. My jsme nebyli lepší, vyhrát mohli oba a štěstí se přiklonilo na stranu Ameriky."


Co tedy rozhodlo, pokud pomineme to pověstné štěstí?
"Já myslím, že jsme byli lepší tým v první třetině. Pak ale Amerika začala lépe bruslit a vyrovnala zápas i skóre. Od té chvíle to bylo otevřené a mohl vyhrát každý. Měli jsme pět přesilovek a nedali ani jeden gól. Rozhodují maličkosti, a asi jsme se trošku báli. Ale to chvílemi platilo i o Američanech. Začali jsme MS výborně, ale tenhle zápas nás nezastihl v nejlepší formě."


Samostatnou kapitolou byli brankáři. Co jste říkal na jejich výkony a i strategii, jak s nimi trenéři pracovali?
"Oba kluci chytali výborně a drželi nás. S Furchem myslím dnes trenéři udělali dobře a já se těšil že další zápas uvidím chytat Francouze. Co říct... Furch bohužel jeden nájezd pustil. Ale tohle je strašně ošidné. Bohužel takhle to dopadlo."


A jak jste vnímal celkově vystoupení českého týmu na šampionátu?
"Já jsem před mistrovstvím nevěřil, že můžeme podávat takové výkony. A vidíte, porazili jsme Rusko, Švédsko a vlastně jsme neprohráli. Bylo to opravdu velmi příjemné překvapení. Tým byl výborně připravený od trenérů, nikdo si na nic nehrál, kluci skákali jeden za druhého, bylo znát, že je tam dobrá atmosféra. S většinou kluků se ještě budeme potkávat. Tenhle tým jistě v budoucnu ještě medaili přiveze."

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program