Liga mistrů

Proti PSG budeme trpět, tuší Guardiola. Máme sebevědomí, zní z Paříže

Manchester City se střetlo s PSG ve čtvrtfinále LM 2016
Zdroj: Profimedia
Manchester City se střetlo s PSG ve čtvrtfinále LM 2016.
Téma:

Velmi pikantní duel dvou bohatých klubů nabídne semifinále Ligy mistrů. Manchester City i Paris Saint-Germain stále marně čekají na zisk nejprestižnější evropské trofeje.

Do letošního finále však může postoupit pouze jeden z nich. "Víme, že v obou zápasech budeme trpět a PSG bude mít své šance,“ nijak neskrývá respekt před soupeřem Pep Guardiola.

 

Manchester City zcela kraluje domácí lize. V Premier League má na druhý Manchester United pohodlný náskok deseti bodů a minulý týden vyhrál Ligový pohár. Může se tak plně soustředit na Ligu mistrů, která mu ve výčtu trofejí pořád chybí.

 

 

"Samozřejmě, že víme o zbraních, které soupeř má. Každý, kdo miluje fotbal, si je vědom jejich kvality. Ale jsme v semifinále Ligy mistrů, co jiného bychom měli čekat? Hrát proti průměrnému týmu? Samozřejmě, že ne!“ uznává Guardiola kvality soupeře.

 

Hlavními hvězdami PSG jsou bezpochyby Kylian Mbappé a Neymar. Guardiola ale dobře ví, že to není vše. "Paříž nemá pouze dva rozdílové hráče. Musíme se soustředit i na mnoho jiných situací. Ale především chceme hrát naši hru. Johan Cruyff mě naučil, abych si užíval hru, užíval zodpovědnost a užíval tlak. To je důvod, proč nejlepší týmy vyhrávají soutěže. Protože k zápasu přistupují jako k přátelskému utkání. To je to, co chci vidět od mého týmu,“ řekl Guardiola

 

 

Na rozdíl od Manchesteru City, PSG ve francouzské lize zatím zdaleka nic jisté nemá. Čtyři kola před koncem ztrácí na vedoucí Lille jeden bod. Nyní se ale tým z hlavního města Francie soustředí na Ligu mistrů.

 

"Rozhodně to nevnímám jako můj zápas proti Guardiolovi. Bude to duel mezi dvěma skvělými týmy. Pep je jeden z nejlepších trenérů na světě a obdivuji, co dokázal jako trenér i jako hráč. Miluji fotbal a stále se učím, ale náš cíl je jasný – vyhrát,“ je před dvojutkáním sebevědomý trenér PSG Mauricio Pochettino.

 

 

PSG si rozhodně nemůže pochvalovat jednoduchý los v Lize mistrů: "Jdeme krok po kroku. Nejdřív jsme si museli poradit s Barcelonou, pak přišel Bayern, což byly dva úplně odlišné zápasy. Liga mistrů je jedna z nejlepších soutěží na světe a hráči ji milují. City odvádí fantastickou práci, ale my jsme sebevědomí,“ je Pochettino odhodlaný.

 

Nejlepší evropskou klubovou soutěž čeká revoluce:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
Jakub Martinovský tmz.vo.llnwd.net

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Behaj lesmi - Velká Fatra

   16:45 17:05
   17:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   18:45

   Parkurová Global Champions - Berlín

   19:35

   Rychlá kola (7)

   20:05

   Český motorsport 2021 (5)

   20:35

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   16:25 18:00
   18:00

   ATP Tour 250: Generali Open

   19:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   21:20

   Tour de France - Speciál

   21:35

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   23:15

   V POLOČASE (2)

Celý program