Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 6. 2017
novasport 2 mistrovství světa

Proti hvězdám: České šipkaře čeká souboj s Van Gerwenem!

Michael Van Gerwen
Zdroj: Profimedia / facebook
Michael Van Gerwen

Neoficiální mistrovství světa dvojic a zároveň jediný turnaj PDC, kterého se účastní čeští hráči. To je World Cup of Darts, který se každoročně hraje ve Frankfurtu nad Mohanem. Ani letošní ročník není výjimkou. Čechy dnes večer čeká silné Nizozemsko, které vede světová jednička Michael van Gerwen. Zápas vysílá NOVA Sport 2!

František Humpula a Karel Sedláček se na jaře stali vítězi české kvalifikace a po právu si vybojovali místo na prestižním turnaji. „Pro mě je to splněný sen a třešnička na dortu. Rozhodně je to odměna, i když dost krutá,“ říká s úsměvem František Humpula. Ten má z televizních turnajů už nějaké zkušenosti, dvakrát se totiž účastnil Mistrovství světa BDO, avšak jak sám říká: „BDO je takové uhlazenější, ale PDC, to je úplně jiná show.“


Dnes večer české reprezentanty čekají Nizozemci, jejichž barvy bude hájit Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld. Jeden z papírově nejsilnějších týmů je rozhodně velkou výzvou. „Úspěch by pro nás byl je porazit,“ říká Karel Sedláček. „To by rozhodně byl,“ dodává František Humpola, „ale úspěch by byl i to důstojně odehrát a uhrát co nejvíc.“ Zápas, do kterého vstupují Češi jako jednoznačný outsider, si ale oba chtějí užít. „Je to pro nás rozhodně hlavní vrchol sezóny,“ shodují se.


Hrát ve Frankfurtu nad Mohanem je pro oba hráče velmi prestižní a proti Nizozemcům nemají co ztratit. Jejich cesta za životním úspěchem začne už dnes. Přímý přenos napínavého boje vysílá od 20:00 Nova Sport 2. Víkendové zápasy přenáší stejná stanice vždy od 14:00 a 20:00.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   12:50

   Element (386)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program