Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2018
ms v hokeji 2018 sestava uvnitř

Proti Bělorusku chytá Francouz: Trenér odhalil změny v sestavě!

Čeští hokejoví brankáři
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté nastoupí po čtvrteční výhře nad Ruskem (4:3 v prodloužení) dnes na mistrovství světa proti Bělorusku (20:15) jen s drobnými změnami v sestavě. Podle pokračující rotace brankářů nahradí Davida Ritticha Pavel Francouz a do hry by se měl zařadit osmý obránce Jakub Krejčík.

"Sestava bude podobná. Jen jsme se rozhodli, že budeme hrát asi na osm obránců a dvanáct útočníků," řekl novinářům asistent Jiří Kalous. Mimo sestavu zůstane spolu s Robertem Kousalem i Filip Chytil, který proti sborné z pozice třináctého útočníka do hry nezasáhl.

 

 

Bělorusové zatím prohráli všechny čtyři duely a po třetím utkání dokonce vyměnili trenéra. Davea Lewise nahradil jeho asistent Sergej Puškov. "Viděli jsme jejich zápasy a je to tým, který sice ještě nevyhrál, nicméně my si nemůžeme dovolit kohokoliv podcenit," uvedl Kalous.

 

Česká reprezentace se s Běloruskem na světových šampionátech utkala osmkrát a pokaždé vyhrála při celkovém skóre 36:9. Loni v Paříži svěřenci trenéra Josefa Jandače zvítězili 6:1. Z celkových 15 utkání uspěli Bělorusové pouze jednou, když v dubnu 2011 v Euro Hockey Challenge doma v Minsku zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

 

 

Zatímco Bělorusko bojuje o záchranu v elitní kategorii, český tým se může v tabulce posunout na pozice zaručující čtvrtfinále. O bod zaostává za čtvrtým Slovenskem a o tři za třetím Švýcarskem.

 

"Máme za sebou zápas s Ruskem s dobrým koncem. Určitě to dodá další sebevědomí týmu. Věřím, že budeme pokračovat ve výkonech, s kterými jsme začali, a přejeme si všichni, aby ještě stoupaly," uvedl Kalous.

 

 

Dnešní dobrovolné rozbuslení absolvovali jen někteří hráči a část z nich v teplákových soupravách. "Je to příjemnější, že se člověk nemusí oblékat do celé výstroje kvůli patnácti minutám. V Americe jsme chodili v juniorce pořád takhle," uvedl Hronek.

 

Pravděpodobná sestava ČR na zápas s Běloruskem (20:15): Francouz - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík - Hyka, Faksa, Červenka - Řepík, Nečas, D. Kubalík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Nestrašil, Plekanec, Horák.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 23:30 01:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

Celý Program