Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v hokeji 2018 sestava uvnitř

Proti Bělorusku chytá Francouz: Trenér odhalil změny v sestavě!

Čeští hokejoví brankáři
Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté nastoupí po čtvrteční výhře nad Ruskem (4:3 v prodloužení) dnes na mistrovství světa proti Bělorusku (20:15) jen s drobnými změnami v sestavě. Podle pokračující rotace brankářů nahradí Davida Ritticha Pavel Francouz a do hry by se měl zařadit osmý obránce Jakub Krejčík.

"Sestava bude podobná. Jen jsme se rozhodli, že budeme hrát asi na osm obránců a dvanáct útočníků," řekl novinářům asistent Jiří Kalous. Mimo sestavu zůstane spolu s Robertem Kousalem i Filip Chytil, který proti sborné z pozice třináctého útočníka do hry nezasáhl.

 

 

Bělorusové zatím prohráli všechny čtyři duely a po třetím utkání dokonce vyměnili trenéra. Davea Lewise nahradil jeho asistent Sergej Puškov. "Viděli jsme jejich zápasy a je to tým, který sice ještě nevyhrál, nicméně my si nemůžeme dovolit kohokoliv podcenit," uvedl Kalous.

 

Česká reprezentace se s Běloruskem na světových šampionátech utkala osmkrát a pokaždé vyhrála při celkovém skóre 36:9. Loni v Paříži svěřenci trenéra Josefa Jandače zvítězili 6:1. Z celkových 15 utkání uspěli Bělorusové pouze jednou, když v dubnu 2011 v Euro Hockey Challenge doma v Minsku zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

 

 

Zatímco Bělorusko bojuje o záchranu v elitní kategorii, český tým se může v tabulce posunout na pozice zaručující čtvrtfinále. O bod zaostává za čtvrtým Slovenskem a o tři za třetím Švýcarskem.

 

"Máme za sebou zápas s Ruskem s dobrým koncem. Určitě to dodá další sebevědomí týmu. Věřím, že budeme pokračovat ve výkonech, s kterými jsme začali, a přejeme si všichni, aby ještě stoupaly," uvedl Kalous.

 

 

Dnešní dobrovolné rozbuslení absolvovali jen někteří hráči a část z nich v teplákových soupravách. "Je to příjemnější, že se člověk nemusí oblékat do celé výstroje kvůli patnácti minutám. V Americe jsme chodili v juniorce pořád takhle," uvedl Hronek.

 

Pravděpodobná sestava ČR na zápas s Běloruskem (20:15): Francouz - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík - Hyka, Faksa, Červenka - Řepík, Nečas, D. Kubalík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Nestrašil, Plekanec, Horák.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program