Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

přehledně pořádné změny

Proměna podle Jarolíma: Mládí vpřed a 14 nových jmen v repre!

Karel Jarolím vs. Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia
Karel Jarolím vs. Pavel Vrba

Po fiasku na turnaji EURO 2016 byli čeští fandové v rozpacích. Má vůbec český fotbal kde brát, aby se mohl vrátit na výsluní? Takové byly otázky. Nový trenér Karel Jarolím ale ukázal, že má! Zmizelo 14 hráčů a tým vypadá svěží a parádně omlazený!

Pravda, hodnocení přichází po duelech, které český celek příliš neprověřily. Přípravný zápas s Litvou donutil fotbalový nároďák zapnout víc, něž duel kvalifikace se San Marinem. Ale i ty náznaky, které měl určitě věští nadějnou budoucnost.


Co ze změnilo? Je toho dost. Především došlo k obrovské obměně. V základní sestavě oproti devět měsíců starému turnaji mistrovství Evropy, po kterém fandové strhali výkon Vrbova týmu, zůstali jen tři borci: Vladimír Darida, Ladislav Krejčí a kapitán Tomáš Sivok. Při pohledu na celou nominaci pak v reprezentaci oproti EURO 2016 není hned 14 hráčů!


Kdo? Petr Čech, Pavel Kadeřábek, Michal Kadlec, Roman Hubník, Tomáš Necid, David Limberský, Tomáš Rosický, Daniel Pudil, Jaroslav Plašil, Daniel Kolář, David Pavelka, Josef Šural, Jiří Skalák a David Lafata. Tedy hned devět borců, kterým je přes 30 let!

 

Náhrady? Prostě mládí. Jedinou výjimkou je sedmatřicetiletý gólman Jaroslav Drobný. Vedle něj ale Jarolím má slušný seznam borců s budoucností: Tomáš Kalas, Adam Hloušek, Jakub Brabec, Jaromír Zmrhal, Petr Mareš, Michael Krmenčík, Tomáš Hořava, Josef Hušbauer, Jakub jankto, Tomáš Přikryl, Ondřej Čelůstka, Antonín Barák nebo Filip Novák. V součtu pak vychází, že kádr omladil v průměru o dva roky, základní sestava pak o celé tři!  Navíc chybí zraněný supertalent Patrik Schick!

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   23:35

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program