dakar průběžné výsledky

Prokop drží na Dakaru sedmé místo, Macík je mezi kamiony třetí

Téma:

Automobilový závodník Martin Prokop se na slavné rallye Dakar drží na slušné sedmé pozici. Martin Macík se svým kamionem hájí průběžnou třetí příčku. Ze hry o lepší umístění mezi kamiony je už nejspíše Martin Kolomý, přestože v maratonské etapě dojel na pěkném 5. místě.

Prokop byl po sobotním 5. místě v neděli desátý a litoval několika chyb, kvůli kterým ztratil čas. V průběžném pořadí se mu mírně vzdálil šestý Polák Jakub Przygoňski a zezadu se k němu zase přiblížil Chálid Al Kasímí ze Spojených arabských emirátů.

 

Mezi kamiony byl z Čechů opět nejrychlejší Martin Kolomý, který je však po velkých problémech ve 3. etapě ze hry o přední umístění. Naopak už na třetí místo se posunul Macík, který využil problémy Bělorusa Sergeje Vjazoviče.

 

Nejlepším českým motorkářem je i nadále Milan Engel, jenž se o víkendu lehce posunul vpřed a je na průběžném 28. místě. "V neděli jsem měl nějaké krizovky, vyletěl jsem i z tratě, ale nic zásadního se nestalo. Jsem zdravý a motorka je celá," řekl Engel, který se těší na další část rallye. "Pokračuju s chutí, v neděli se mi docela dařilo. Po dni volna nás čeká znovu maratonská etapa a očekávám, že to tam bude velké peklo. Teď to bylo hodně o rychlosti, tam budou opět velké rozdíly," dodal člen týmu Moto Racing Group k testům na území Argentiny.

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program